Vedat Milor: Bir Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak son dönemde yapılan atamaların doğru olduğunu düşünmüyorum

 Vedat Milor: Bir Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak son dönemde yapılan atamaların doğru olduğunu düşünmüyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti’den milletvekili adayı da olan Prof. Dr. Melih Bulu ‘nun evvel Haliç Üniversitesi’ne, 1 yıl sonra da Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atamasına yönelik tepkiler sürüyor.

İlgili İçerikler:

Gastronomi müellifi ve ekonomist Vedat Milor da kararı eleştirerek, son periyotta yapılan atamaların yanlışsız olduğunu düşünmediğini kaydetti.

Milor, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu…


HABER İÇERİĞİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti’den milletvekili adayı da olan Prof. Dr. Melih Bulu‘nun evvel Haliç Üniversitesi’ne, 1 yıl sonra da Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atamasına yönelik tepkiler sürüyor.

Gastronomi müellifi ve ekonomist Vedat Milor da kararı eleştirerek, son devirde yapılan atamaların yanlışsız olduğunu düşünmediğini kaydetti.

Milor, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu sözleri kullandı:

  • “Sosyal hayatın devamlılığı için alınan kararların yasal olması gerektiğini düşünüyorum. Doğal bunun ne olduğunu izah için farklı teoriler var. Bunlar üzerinden giderek farklı gerekçelendirmeler yapmak mümkün. Lakin birlikte hayatın sürdürülebilir olması için şurası kesin: Her yerde olduğu üzere spesifik bir toplulukta, tek bir kişiyi şad etmek yerine o topluluğun genel memnuniyeti hedeflenmeli. Bir Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak son devirde yapılan atamaların bu açıdan gerçek olduğunu düşünmüyorum.
  • Meşruiyette kişinin sahip olduğu yeterlilik temele dair bir gerekçelendirme ancak bence yetersiz. Bu seçimin kimler tarafından yapıldığı daha değer arz ediyor. Burada da topluluktaki memnuniyetsizliği yaratan şey bu. Memnuniyetsizliğin hâkim olduğu bir yerde muvaffakiyet güç.”

HABER İÇERİĞİ SONU

Vedat Milor: Bir Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak son devirde yapılan atamaların yanlışsız olduğunu düşünmüyorum isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Vedat Milor: Bir Boğaziçi Üniversitesi mezunu olarak son periyotta yapılan atamaların gerçek olduğunu düşünmüyorum haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap