Türkiye’de, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü olarak kutlanacak

 Türkiye’de, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü olarak kutlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeye nazaran, 8 Nisan, Roman vatandaşların meselelerinin tahliline sürat verilmesi, her türlü ayrımcılık tabanının ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan çalışmaların kıymetlendirilmesi ve Roman kültürünün korunarak yaşatılması maksadıyla Türkiye’de de “Dünya Romanlar Günü” olarak kutlanacak.

İlgili İçerikler:

8 Nisan Dünya Romanlar Günü kapsamında yapılacak etkinlikler, Aile, Çalışma ve…


HABER İÇERİĞİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeye nazaran, 8 Nisan, Roman vatandaşların problemlerinin tahliline sürat verilmesi, her türlü ayrımcılık yerinin ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan çalışmaların kıymetlendirilmesi ve Roman kültürünün korunarak yaşatılması hedefiyle Türkiye’de de “Dünya Romanlar Günü” olarak kutlanacak.

8 Nisan Dünya Romanlar Günü kapsamında yapılacak etkinlikler, Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenecek metot ve temeller çerçevesinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte yürütülecek.

HABER İÇERİĞİ SONU

Türkiye’de, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü olarak kutlanacak isimli haberimizi okudunuz, Kültür & Sanat kategorisindeki Türkiye’de, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü olarak kutlanacak haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap