Türkiye’de 2.5 milyon liralık vurgun yapan Kolombiyalı hırsızlar yakalandı

 Türkiye’de 2.5 milyon liralık vurgun yapan Kolombiyalı hırsızlar yakalandı

Kolombiya’dan gelip Türkiye’de 2 milyon 500 bin lira vurgun yapan 3 hırsızlık şüphelisi İstanbul’da yakalandı.

İlgili İçerikler:

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde A.D.’nin konut satışı sonrasında aldığı 315 bin liranın arabasının camı kırılarak çalınması üzerine Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Ofis Amirliği, özel gruplar kurup soruşturma başlattı. Yapılan araştırmada, şüphelilerin A.D.’yi tapu müdürlüğünden çıkışından…


HABER İÇERİĞİ

Kolombiya’dan gelip Türkiye’de 2 milyon 500 bin lira vurgun yapan 3 hırsızlık şüphelisi İstanbul’da yakalandı.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde A.D.’nin konut satışı sonrasında aldığı 315 bin liranın arabasının camı kırılarak çalınması üzerine Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Ofis Amirliği, özel gruplar kurup soruşturma başlattı. Yapılan araştırmada, şüphelilerin A.D.’yi tapu müdürlüğünden çıkışından itibaren takip ettikleri ve yabancı asıllı oldukları belirlendi.

800 saatlik mobese ve güvenlik kamera kayıtlarını 20 gün boyunca inceleyen gruplar, şüphelilerin İstanbul’da olduğunu belirledi. Üsküdar ve Fatih ilçelerinde eş vakitli düzenlenen operasyonla Kolombiyalı J.Z.M. ve L.G.O. çifti ile L.G.O.’nun kardeşi A.G.O.’yu gözaltına alındı.

Yakalanmamak için her şeyi yapmışlar

İstanbul’dan Antalya’ya getirilen 3 şüphelinin, yakalanmamak için daima kıyafet değiştirdiği, peruk taktıkları, düzmece pasaport ile araç ve mesken kiraladığı, olay sonrası çok sayıda taksi değiştirdiği tespit edildi.

Şüphelilerin mesken ve üst aramalarında 100 euro, 3 bin 400 dolar, 8 Kolombiya Pezosu, 5 pound, 9 bin 75 lira, 9 telefon, 2 araç lastik patlatma aparatı, 26 ankesörlü telefon kartı, çeşitli ziynet eşyası, el telsizi ve geçersiz pasaportlar ele geçirildi. Şüphelilerin Bursa, Adana, Samsun, Gaziantep ve İzmir’deki tapu müdürlüklerinde de birebir usulle 2 milyon 500 bin lira çaldıkları, paraları ise yurt dışına aktardıkları ortaya çıktı.

Şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

HABER İÇERİĞİ SONU

Türkiye’de 2.5 milyon liralık vurgun yapan Kolombiyalı hırsızlar yakalandı isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Türkiye’de 2.5 milyon liralık vurgun yapan Kolombiyalı hırsızlar yakalandı haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap