Tunus, IMF’den yeni bir finans programı talebinde bulundu

 Tunus, IMF’den yeni bir finans programı talebinde bulundu

Tunus’un, Milletlerarası Para Fonundan (IMF) yeni bir finans programı talep ettiği belirtildi. IMF Lideri Kristalina Georgieva, yaptığı yazılı açıklamada, 19 Nisan’da Tunus’tan bu istikamette bir talep aldıklarını, Tunus’un ekonomik ıslahat programı hakkında daha fazla bilgi alır almaz teknik görüşmeleri yürütmek üzere bir heyet görevlendireceğini tabir etti.

İlgili İçerikler:

Tunus Maliye ve İktisat…


HABER İÇERİĞİ

Tunus’un, Milletlerarası Para Fonundan (IMF) yeni bir finans programı talep ettiği belirtildi. IMF Lideri Kristalina Georgieva, yaptığı yazılı açıklamada, 19 Nisan’da Tunus’tan bu tarafta bir talep aldıklarını, Tunus’un ekonomik ıslahat programı hakkında daha fazla bilgi alır almaz teknik görüşmeleri yürütmek üzere bir heyet görevlendireceğini tabir etti.

Tunus Maliye ve İktisat Bakanı Ali el-Kali de ülkedeki lokal bir radyoya yaptığı açıklamada, IMF ile müzakerelerin, gelecek hafta başlayacağını lisana getirdi.

Tunus hükümetinin müzakereler sırasında ekonomik ıslahat programını sunması bekleniyor. Milletlerarası Para Fonu, Tunus’a 2,8 milyar dolarlık krediyi Nisan 2016’da onaylamış lakin Tunus bu kredinin yalnızca 1,6 milyar dolarını alabilmişti.

HABER İÇERİĞİ SONU

Tunus, IMF’den yeni bir finans programı talebinde bulundu isimli haberimizi okudunuz, İktisat > Genel kategorisindeki Tunus, IMF’den yeni bir finans programı talebinde bulundu haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap