TİSK Başkanı Akkol: Şartlar düzelene kadar kısa çalışma desteği uzatılmalı

 TİSK Başkanı Akkol: Şartlar düzelene kadar kısa çalışma desteği uzatılmalı

ANKARA (DÜNYA) – İktisat idaresinin kısa çalışma ödeneği dayanağının 31 Mart’tan sonra uzatılmayacağını açıklamasına karşın, iş dünyası istihdamın korunması için bu kararın gözden geçirilmesini istiyor.

İlgili İçerikler:

Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Lideri Özgür Burak Akkol, yazılı açıklama yaparak, müddetin uzatılmayacağının bildirilmesinin akabinde dünya iktisadını etkileyecek değerli gelişmeler olduğunu bildirdi.

Akkol, çip…


HABER İÇERİĞİ

ANKARA (DÜNYA) – İktisat idaresinin kısa çalışma ödeneği takviyesinin 31 Mart’tan sonra uzatılmayacağını açıklamasına karşın, iş dünyası istihdamın korunması için bu kararın gözden geçirilmesini istiyor.

Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Lideri Özgür Burak Akkol, yazılı açıklama yaparak, mühletin uzatılmayacağının bildirilmesinin akabinde dünya iktisadını etkileyecek değerli gelişmeler olduğunu bildirdi.

Akkol, çip krizinin başta otomotiv olmak üzere birçok bölümü olumsuz etkilediğini, Süveyş Kanalı’nın kapalı kaldığı devirde üretimin aksadığını ve mutant virüslerin yeni kapanma riskini beraberinde getirdiğini kaydetti.

Pandemi periyodunda çalışanlara yönelik verilen 33 milyar liralık dayanak için teşekkür eden Akkol, kısa çalışma ödeneği takviyesinin ekonomik kurallara düzelene kadar devam etmesini, minimum fiyat dayanağının ise tüm yılı kapsayacak halde uzatılmasını istedi.

HABER İÇERİĞİ SONU

TİSK Lideri Akkol: Kurallar düzelene kadar kısa çalışma dayanağı uzatılmalı isimli haberimizi okudunuz, İktisat > Genel kategorisindeki TİSK Lideri Akkol: Koşullar düzelene kadar kısa çalışma takviyesi uzatılmalı haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap