Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi: Bizi de vurup gitti

 Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi: Bizi de vurup gitti

Türkiye , son devirlerde kripto paralara olan talepteki artışla, dünyada en çok kripto para yatırım yapan üçüncü ülke pozisyonuna yükseldi. Fakat dün (22 Nisan 2021), kripto para alım satımı yapılan  Thodex ‘in sahibi Faruk Fatih Özer ’in yaklaşık 2 milyar dolarla yurtdışına kaçtığı ileri sürüldü. Akşam üzeri ise Özer’den açıklama geldi. Özer,

İlgili İçerikler:


HABER İÇERİĞİ

Türkiye, son periyotlarda kripto paralara olan talepteki artışla, dünyada en çok kripto para yatırım yapan üçüncü ülke pozisyonuna yükseldi. Lakin dün (22 Nisan 2021), kripto para alım satımı yapılan Thodex‘in sahibi Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 2 milyar dolarla yurtdışına kaçtığı ileri sürüldü. Akşam üzeri ise Özer’den açıklama geldi. Özer, “Birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak isimli makamlar ile işbirliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağım” dedi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere nazaran Faruk Fatih Özer’in ağabeyi İtimat Özer, kardeşinin çok güzel bir insan olduğunu, yıllardır kripto para işleriyle uğraştığını belirterek “Yıllardır da kripto para işleriyle uğraşıyor. Bizi de vurup gitti. Nasıl bu türlü bir şey yaptı, anlayamadım. Ben de şirkete gelip giderdim. Hakkımda bir soruşturma var mı bilmiyorum. Kardeşimin bu türlü bir şey yapacağını zannetmiyorum. Çok akıllı ve dürüst bir çocuk. Ardında öteki şeyler olabilir. Ben de gelişmeleri televizyonlarda takip ediyorum. Kardeşim yurtdışına gitmiş. Ona bir iki gündür ulaşamıyorum. Ne olduğunu anlamadım” dedi.

Ne olmuştu?

Özer birinci yerli kripto para borsasını Koineks Teknoloji Anonim Şirketi ismiyle 2017’de kurdu. Birinci vakitlerde ofiste 40 kişilik bir grup çalışıyordu. Lakin kripto para alım satımı sırasında yaşanan aksaklıklar nedeniyle şirketin ismi piyasada makus anılmaya başlandı. Faruk Fatih Özer’in ikinci şirketi 2019’da kurduğu Thodex oldu. İdare yeri tekrar birebirdi, yalnızca tabelası değişmişti. Şirketin tanıtımı ücretsiz kripto para vaadi ve Porsche marka araba çekilişi ile duyuruldu.

Türkiye’de kripto para borsalarıyla ilgili geçtiğimiz haftalarda yapılan yeni düzenlemenin akabinde Faruk Fatih Özer’in sahibi olduğu Thodex uygulamasında aksaklıklar meydana geldi. Süreçler sırasında para transferlerinde yaşanan gecikmeler, coin aktarmalarının başarısız olması kullanıcıların yansısını çekti.

Geçen cuma günü ise uygulamada hiçbir süreç yapılmamaya başladı. Firma yaptığı açıklamada, “Borsamızda Dogecoin yatırma ve çekme süreçleri bir müddetliğine bakıma alınmıştır. Bakımın tamamlanmasının akabinde kullanıcılarımız süreçlerini sıkıntısız bir halde gerçekleştirebilecektir. Bakım sürecindeyken transfer anında sorun yaşanması durumunda ise coin’ler kullanıcılarımızın hesaplarına geri yatırılmaktadır” dedi. Sistemdeki sorunun çözülememesi üzerine şirketten yapılan bir öbür açıklamada ise yeni paydaşlık arayışında oldukları ve görüşmeler yapıldığı belirtildi.

Firmayla ilgili tartışmalar yaşanırken, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer toplumsal medya hesaplarını ve internet sitesini kapattı. Özer’in 20 Nisan günü İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutluk’a kaçtığı argüman edildi. Buna nazaran pasaport denetiminden saat 17:57’de geçen Faruk Fatih Özer, saat 19:50’deki uçakla Arnavutluk’un başşehri Tiran’a uçtu. 

HABER İÇERİĞİ SONU

Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi: Bizi de vurup gitti isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi: Bizi de vurup gitti haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap