Thodex soruşturması: Gözaltına alınan 62 kişi serbest bırakıldı

 Thodex soruşturması: Gözaltına alınan 62 kişi serbest bırakıldı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca bireylerin, Thodex isimli kripto para borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin yurt dışına kaçtığı tarafındaki ihbar üzerine başlatılan soruşturma sürüyor.

İlgili İçerikler:

Soruşturma kapsamında, İstanbul Siber Kabahatlerle Uğraş Şube Müdürlüğü gruplarınca, İstanbul merkezli 8 vilayette düzenlenen eş vakitli operasyonlarda yakalanan 70 şüpheliden 62’sinin emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin…


HABER İÇERİĞİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca bireylerin, Thodex isimli kripto para borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin yurt dışına kaçtığı istikametindeki ihbar üzerine başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında, İstanbul Siber Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımlarınca, İstanbul merkezli 8 vilayette düzenlenen eş vakitli operasyonlarda yakalanan 70 şüpheliden 62’sinin emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin akabinde Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Burada soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarılan 62 şüpheliden 34’ü tabirlerinin akabinde hür bırakıldı.

Savcılık, 6 şüpheliyi “bilişim sistemleri banka ve yahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “tacir yahut şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı ve “suç örgütü kurma” cürümlerinden tutuklanması talebiyle, 22 şüpheliyi de isimli denetim altına alınması istemiyle nöbetçi hakimliğe gönderdi.

Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklanmaları talep edilen 6 şüphelinin de ortalarında bulunduğu 28 kuşkulu hakkında “yurt dışına çıkmamak” formunda isimli denetim önlemi uygulanarak, hür bırakılmasına karar verdi.

Öte yandan gözaltında olan 8 şüphelinin emniyetteki süreçleri devam ediyor.

Thodex’in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in de ortasında bulunduğu firari 10 zanlının yakalanmasına yönelik başlatılan çalışmaların devam ettiği bildirildi.

HABER İÇERİĞİ SONU

Thodex soruşturması: Gözaltına alınan 62 kişi hür bırakıldı isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Thodex soruşturması: Gözaltına alınan 62 kişi özgür bırakıldı haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap