Tesla’dan ilk çeyrekte rekor kâr

 Tesla’dan ilk çeyrekte rekor kâr

Tesla , 2021’in birinci çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı.

İlgili İçerikler:

Buna nazaran, şirketin bu yılın birinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın birebir periyoduna kıyasla yüzde 74 artışla 10.4 milyar dolara yükseldi. Şimdiye kadarki en yüksek araç üretim ve teslimatı gerçekleştirdiğini duyuran şirket, geçen yılın birinci çeyreğinde 5.9 milyar dolar gelir elde…


HABER İÇERİĞİ

Tesla, 2021’in birinci çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı.

Buna nazaran, şirketin bu yılın birinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın birebir periyoduna kıyasla yüzde 74 artışla 10.4 milyar dolara yükseldi. Şimdiye kadarki en yüksek araç üretim ve teslimatı gerçekleştirdiğini duyuran şirket, geçen yılın birinci çeyreğinde 5.9 milyar dolar gelir elde etmişti.

Şirketin net kârı ise yılın birinci çeyreğinde, geçen yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 2638 artarak 438 milyon dolara çıktı. Tesla’nın net kârı geçen yılın birinci çeyreğinde 16 milyon dolar olarak hesaplanmıştı.

Elektrikli araba üreticisinin geçen yılın birinci çeyreğinde 0.23 dolar olan pay başına kârı da bu yılın birinci çeyreğinde 0.93 dolar olarak kaydedildi.

Tesla, ocak-mart devrinde global çapta 184 bin 800 aracın teslimatını gerçekleştirdi.

HABER İÇERİĞİ SONU

Tesla’dan birinci çeyrekte rekor kâr isimli haberimizi okudunuz, İktisat kategorisindeki Tesla’dan birinci çeyrekte rekor kâr haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap