TESK Başkanı Palandöken: Destekler zaman kaybedilmeden yatırılmalı

 TESK Başkanı Palandöken: Destekler zaman kaybedilmeden yatırılmalı

Yiyecek ve içecek hizmeti kesiminde faaliyet gösteren iş yerlerinde çalışanların nisan ve mayıs aylarına ait toplumsal güvenlik primlerinin İşsizlik Fonundan karşılanması ve bu periyot için fiyatsız müsaadeye ayrılanlara günlük 50 lira ödeme yapılmasını içeren kanun teklifini kıymetlendiren TESK Genel Lideri Bendevi Palandöken, kanun teklifinin en kısa müddette hayata geçmesini ve…

İlgili İçerikler:


HABER İÇERİĞİ

Yiyecek ve içecek hizmeti bölümünde faaliyet gösteren iş yerlerinde çalışanların nisan ve mayıs aylarına ait toplumsal güvenlik primlerinin İşsizlik Fonundan karşılanması ve bu devir için fiyatsız müsaadeye ayrılanlara günlük 50 lira ödeme yapılmasını içeren kanun teklifini pahalandıran TESK Genel Lideri Bendevi Palandöken, kanun teklifinin en kısa müddette hayata geçmesini ve ödemelerin bir an evvel başlamasını dilediklerini vurguladı.

Yiyecek içecek hizmeti dalındaki esnafın 2 aylık süreçte fiyatsız müsaadeye çıkarılan çalışanlarına 1500 lira nakdi yardım ödenmesini ve sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanmasını olumlu bulduğunu belirten Palandöken, “Nakdi yardımlar esnafı da çalışanlarını da rahatlatıyor. Esnafımız önlemlere uymak istiyor ama para kazanamamak, çalışanın maaşını ödeyememek virüsten daha çok korkutuyor. Bu yüzden dayanaklar vakit kaybetmeden yatırılmalı ve artarak devam etmeli. Bu dal dışında kalan kahveci, servisçi, kantinci üzere birçok esnaf var. Tıpkı problemleri yaşıyorlar, birebir sıkıntı günlerden geçiyorlar, yararları hiç olmuyor. Bu kesim dışında olup tıpkı zorluklardan geçen esnafımıza da takviye verilmeli.” değerlendirmesinde bulundu.

HABER İÇERİĞİ SONU

TESK Lideri Palandöken: Dayanaklar vakit kaybedilmeden yatırılmalı isimli haberimizi okudunuz, İktisat > Genel kategorisindeki TESK Lideri Palandöken: Takviyeler vakit kaybedilmeden yatırılmalı haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap