Sifil: İngiltere’de profesör ‘Öğrencilerin başları kapalı olmalı, beyin belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır’ dedi

 Sifil: İngiltere’de profesör ‘Öğrencilerin başları kapalı olmalı, beyin belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır’ dedi

İlahiyatçı Ebubekir Sifil Bekir Develi ‘nin YouTube kanalına konuk oldu. Burada eğitim sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sifil,  Ulusal Eğitim Bakanlığı ‘nın ‘Fatih’ projesinin hazırlık basamağında Avrupa ülkelerine heyet gönderdiğini, İngiltere ‘de bir profesörün “Öğrencilerin başları kapalı olmalı” dediğini söz etti.

İlgili İçerikler:

Bunu kendisine kelam konusu heyetlerden birinde yer alan vazifelinin…


HABER İÇERİĞİ

İlahiyatçı Ebubekir SifilBekir Develi‘nin YouTube kanalına konuk oldu. Burada eğitim sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sifil, Ulusal Eğitim Bakanlığı‘nın ‘Fatih’ projesinin hazırlık basamağında Avrupa ülkelerine heyet gönderdiğini, İngiltere‘de bir profesörün “Öğrencilerin başları kapalı olmalı” dediğini söz etti.

Bunu kendisine kelam konusu heyetlerden birinde yer alan vazifelinin anlattığını belirten Sifil, bu kişinin şunları söylediğini aktardı:

“İngiltere’ye gittik. Eğitim işleriyle kim ilgilenir, araştırdık. Çok kıdemli, yaşlıca bir profesörü söyledi herkes. Gittik. ‘Size ülkü eğitim ortamını anlatayım ister misiniz?’ dedi. ‘Tabii efendim’ dedik. Dedi ki, ‘Bunca yıllık çalışmalarımın bana öğrettiği neticeyi size söyleyeceğim; Ülkü bir eğitim çok büyük amfilerde, salonlarda olmaz. Mümkünse 15-20 kişiyi geçmeyecek küçük yerlerde olmalıdır. Hoca ile talebe göz hizasında bulunmalıdır. Talebe basamak sistemi olmayacak. Mümkünse hoca da talebe de yerde oturacak. Kız öğrenciler ve erkek öğrenciler başka ayrı olacak. Sonra, başları kapalı olacak.’ Kızların da erkeklerin de… ‘Araştırmalarımız bize onu gösterdi ki, insan beyni belirli bir sıcaklığa ulaşıp onu koruma edince ülkü çalışır’ dedi.”

HABER İÇERİĞİ SONU

Sifil: İngiltere’de profesör ‘Öğrencilerin başları kapalı olmalı, beyin belirli bir sıcaklığa ulaşınca ülkü çalışır’ dedi isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Sifil: İngiltere’de profesör ‘Öğrencilerin başları kapalı olmalı, beyin muhakkak bir sıcaklığa ulaşınca ülkü çalışır’ dedi haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap