Sifil: İngiltere’de profesör ‘Çocukların başları kapalı olmalı, beyin belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır’ dedi

 Sifil: İngiltere’de profesör ‘Çocukların başları kapalı olmalı, beyin belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır’ dedi

İlahiyatçı Ebubekir Sifil Bekir Develi ‘nin YouTube kanalına konuk oldu. Burada eğitim sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sifil,  Ulusal Eğitim Bakanlığı ‘nın ‘Fatih’ projesinin hazırlık etabında Avrupa ülkelerine heyet gönderdiğini, İngiltere ‘de bir profesörün çocukların başlarının kapalı olması gerektiğini söylediğini anlattı.

İlgili İçerikler:

Bunu kendisine kelam konusu heyetlerden birinde yer alan vazifelinin…


HABER İÇERİĞİ

İlahiyatçı Ebubekir SifilBekir Develi‘nin YouTube kanalına konuk oldu. Burada eğitim sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sifil, Ulusal Eğitim Bakanlığı‘nın ‘Fatih’ projesinin hazırlık basamağında Avrupa ülkelerine heyet gönderdiğini, İngiltere‘de bir profesörün çocukların başlarının kapalı olması gerektiğini söylediğini anlattı.

Bunu kendisine kelam konusu heyetlerden birinde yer alan vazifelinin aktardığını belirten Sifil, bu kişinin kendisine söylediklerini şöyle aktardı:

“İngiltere’ye gittik. Eğitim işleriyle kim ilgilenir, araştırdık. Çok kıdemli, yaşlıca bir profesörü söyledi herkes. Gittik. ‘Size ülkü eğitim ortamını anlatayım ister misiniz?’ dedi. Olağan efendim dedik. Dedi ki ‘Bunca yıllık çalışmalarımın bana öğrettiği neticeyi size söyleyeceğim; Ülkü bir eğitim çok büyük amfilerde, salonlarda olmaz. Mümkünse 15-20 kişiyi geçmeyecek küçük yerlerde olmalıdır. Hoca ile talebe göz hizasında bulunmalıdır. Talebe basamak sistemi olmayacak. Mümkünse hoca da talebe de yerde oturacak. Kız öğrenciler ve erkek öğrenciler farklı ayrı olacak. Sonra, başları kapalı olacak.’ Kızların da erkeklerin de… ‘Araştırmalarımız bize onu gösterdi ki insan beyni belirli bir sıcaklığa ulaşıp onu koruma edince ülkü çalışır’ dedi.”

HABER İÇERİĞİ SONU

Sifil: İngiltere’de profesör ‘Çocukların başları kapalı olmalı, beyin belirli bir sıcaklığa ulaşınca ülkü çalışır’ dedi isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Sifil: İngiltere’de profesör ‘Çocukların başları kapalı olmalı, beyin muhakkak bir sıcaklığa ulaşınca ülkü çalışır’ dedi haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap