Seyahat bileti siteleri yoğunluktan kilitlendi

 Seyahat bileti siteleri yoğunluktan kilitlendi

Otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com’dan yapılan açıklamaya nazaran, tam kapanma açıklamasının akabinde vatandaşlar, perşembe akşamki kısıtlamalar başlamadan seyahatlerini yapmak üzere seyahat bileti sitelerine akın etti. Seyahat kısıtlaması kararının açıklandığı birinci saniyelerde obilet.com web sitesinde olağandan 4 kat fazla ziyaretçi geldiği, açıklamayı takip eden 5. dakikada ise bu oranın…

İlgili İçerikler:


HABER İÇERİĞİ

Otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com’dan yapılan açıklamaya nazaran, tam kapanma açıklamasının akabinde vatandaşlar, perşembe akşamki kısıtlamalar başlamadan seyahatlerini yapmak üzere seyahat bileti sitelerine akın etti. Seyahat kısıtlaması kararının açıklandığı birinci saniyelerde obilet.com web sitesinde olağandan 4 kat fazla ziyaretçi geldiği, açıklamayı takip eden 5. dakikada ise bu oranın 7 kata çıktığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen obilet.com Strateji ve Kurumsal Gelişim Yöneticisi Sertaç Keleş, birçok seyahat bileti sitesinin yoğunluğa dayanamayarak hizmet dışı kaldığını belirtti. Keleş, “Kapasitemizin yüksek olması sayesinde hem web sitemiz, hem de taşınabilir uygulamamız kanalıyla yolculara kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz. Bilhassa çarşamba akşamına yönelik bilet satışlarında daha şimdiden büyük yoğunluk yaşanıyor. Davet merkezimize gelen arama sayısı da pandemi öncesi devirdeki en ağır günlerin iki katı düzeyine ulaşmış durumda. Biz de grup olarak gece vardiyasındaki kapasitemizi süratli bir formda artırarak davetlere kısa müddet içinde yanıt vermeye çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

Keleş ayrıyeten 29 Nisan sonrasındaki periyotta seyahat müsaadesi alabilecek durumda olan vatandaşların terminallere gidiş-dönüşlerde sokağa çıkma yasakları nedeniyle ceza almamaları için seyahatlere ait müsaade evraklarının yanı sıra, biletlerinin ekran imgesini, SMS bildirilerini yahut onaylı e-postalarını seyahat öncesinde, seyahat sırasında ve seyahat sonrası ikametlerine giderken kesinlikle yanlarında bulundurmaları gerektiğini belirtti.

Seyahat kısıtlamasında mecburî hallerde Seyahat Müsaade Belgesi’nin Alo 199 ve e-Devlet üzerinden alınabileceğini lisana getiren Keleş, şunları kaydetti:

“Kısıtlama periyodunda seyahat yapılabilmesi için özel müsaade evrakı alan vatandaşlarımız uçak, otobüs ve özel araçlarında seyahat edebilecekler. Vatandaşlarımıza, son dakika sefer değişiklik ve iptallerinden otomatik olarak haberdar edilmek, terminallere gidiş-dönüşlerde ceza almamak için elektronik bilet kayıtlarını ibraz edebilmek ve fizikî teması en aza indirmek hedefiyle biletlerini online kanallardan almalarını öneriyoruz.”

HABER İÇERİĞİ SONU

Seyahat bileti siteleri yoğunluktan kilitlendi isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Seyahat bileti siteleri yoğunluktan kilitlendi haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap