Seren Serengil’e Can Tanrıyar’a hakaretten 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

 Seren Serengil’e Can Tanrıyar’a hakaretten 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

Şarkcı Seren Serengil’in üretimci Can Tanrıyar’a toplumsal medya hesabı üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle ‘sesli, yazılı yahut imajlı bir mesajla alenen hakaret’ kabahatinden yargılanmasına devam edildi.

İlgili İçerikler:

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’ ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Seren Serengil ve müşteki Can Tanrıyar gelmedi. Müşteki Can Tanrıyar’ın avukatı duruşmada hazır bulundu.

Duruşma savcısı…


HABER İÇERİĞİ

Şarkcı Seren Serengil’in üretimci Can Tanrıyar’a toplumsal medya hesabı üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle ‘sesli, yazılı yahut manzaralı bir mesajla alenen hakaret’ kabahatinden yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Seren Serengil ve müşteki Can Tanrıyar gelmedi. Müşteki Can Tanrıyar’ın avukatı duruşmada hazır bulundu.

Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın savunmasında ikrarda bulunduğu, toplumsal medya hesabı üzerinden serenserengil rumuzlu ferdî hesabından müşteki Tanrıyar’ın ismini da belirterek paylaşım yaptığı tabir edildi.

Mütalaada, sanık Serengil’in kelamları irdelendiğinde kaba kelam hududunu aştığı ve kişinin onur, gurur ve saygınlığına ziyan verecek boyutta olduğunun kabulünün gerekeceği belirtilerek ‘Sesli, yazılı yahut imajlı bir mesajla alenen hakaret’ suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

Tanrıyar’ın avukatı: Cezalandırılsın

Müşteki Tanrıyar’ın avukatı, “Sanığın kabahati işlediği sabittir. Cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi. Mahkeme, sanığın mütalaaya karşı savunma yapması için duruşmayı erteledi.

Ne olmuştu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Can Tanrıyar “müşteki”, Seren Serengil ise “şüpheli” olarak yer alıyor.  İddianamede, Serengil’in toplumsal medya hesabı üzerinden “Bu manyak içim gerekeni yapalım. Tımarhanelik fakat evvel bir parmaklık görsün, tahminen düzelir. Bu adam herkesi vefatla tehdit ediyor, namusuma laf ediyor. Kim diye sorarsanız Petek Dinçöz’ün Cumhurbaşkanına seslendiği Can Tanrıyar’dır” halinde hakaret içerikli paylaşımda bulunduğu anlatılıyor.

Bu kelamların müşteki Tanrıyar’ın onur, onur ve saygınlığını rencide edici boyutta olduğunun belirtildiği iddianamede, Serengil’in “Sesli, yazılı yahut imajlı bir mesajla alenen hakaret” kabahatinden 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpusla cezalandırılması talep ediliyor. 

Serengil: Hakaret kastım yoktur

Seren Serengil evvelki duruşmada yaptığı savunmasında, şunları söylemişti:

“Eski eşi Petek Hanım’a yaptığı tüm şiddeti bana da yapmaya başladı. İddianamedeki kelamları ben söyledim. Zira 2 yıldır şahsım, eşimle olan evliliğimle ve işimle uğraşıyor. İftira atıyor. Palavra haber yapıyor. Dayanamayıp bunları söyledim. Hakaret kastım yoktur. Bayan olarak sesimi duyurmak istedim.”

HABER İÇERİĞİ SONU

Seren Serengil’e Can Tanrıyar’a hakaretten 2 yıl 4 aya kadar mahpus istemi isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Seren Serengil’e Can Tanrıyar’a hakaretten 2 yıl 4 aya kadar mahpus istemi haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap