Rusya parlamentosundan Türkiye’ye 23 Nisan Bayramı kutlama mesajı

 Rusya parlamentosundan Türkiye’ye 23 Nisan Bayramı kutlama mesajı

Bu büyük ulusal bayram münasebetiyle Rusya ’nın parlamentosu olan Devlet Duması ismine Rusya-Türkiye Parlamentolar Ortası Dostluk Kümesi Lider Yardımcısı Dmitriy Savelyev, Sputnik haber ajansı aracılığıyla Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’a ve onun şahsında tüm Türk halkına tebriklerini iletti.

İlgili İçerikler:

Savelyev’in kutlama bildirisinde şu sözler yer aldı:

“Sayın Cumhurbaşkanı! Ulusal Egemenlik…


HABER İÇERİĞİ

Bu büyük ulusal bayram münasebetiyle Rusya’nın parlamentosu olan Devlet Duması ismine Rusya-Türkiye Parlamentolar Ortası Dostluk Kümesi Lider Yardımcısı Dmitriy Savelyev, Sputnik haber ajansı aracılığıyla Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun şahsında tüm Türk halkına tebriklerini iletti.

Savelyev’in kutlama iletisinde şu sözler yer aldı:

“Sayın Cumhurbaşkanı! Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda şahsen sizi ve şahsınızda tüm dost Türk halkını gönülden tebrik etmeme müsaade verin. Türkiye, egemenliğinin kurulmasından bu yana, devletçiliğini güçlendirmeyi ve vatandaşlarının refah düzeyini artırmayı kıymetli ölçüde başarmıştır. Diplomasi yeteneğiniz ve üstün liderlik nitelikleriniz sayesinde, Türkiye bugün emin adımlarla kalkınma yolunda ilerlemekte, ülkenin milletlerarası arenadaki otoritesi de en karmaşık memleketler arası sıkıntılara tahlil yollarını bulmaya müsaade vermektedir. Vakit içinde test edilmiş Rusya-Türkiye bağlantıları, bölgede istikrar ve güvenliğin sürdürülmesinde en kıymetli faktör olup halklarımızın global tehdit ve zorluklarla aktif bir halde yüzleşmesine yardımcı olmaktadır. Tüm kalbimle Türkiye’ye barış ve refah, her bir Türk ailesine de memnunluk ve iyilik diliyorum.”

HABER İÇERİĞİ SONU

Rusya parlamentosundan Türkiye’ye 23 Nisan Bayramı kutlama bildirisi isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Rusya parlamentosundan Türkiye’ye 23 Nisan Bayramı kutlama iletisi haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap