Reynmen ve Ece Erken mahkemelik oldu

 Reynmen ve Ece Erken mahkemelik oldu

Toplumsal medya fenomeni ve rapçi ‘Reynmen’ lakaplı Yusuf Aktaş , televizyon programında söylediği sav edilen kelamlar nedeniyle sunucu Ece Erken’e 5 bin liralık tazminat davası açtı.

İlgili İçerikler:

İstanbul 12. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen birinci duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Davalı Ece Erken’in avukatı yaptığı savunmada “VTR’ler program yöneticisi tarafından hazırlanmaktadır. Programın…


HABER İÇERİĞİ

Toplumsal medya fenomeni ve rapçi ‘Reynmen’ lakaplı Yusuf Aktaş, televizyon programında söylediği sav edilen kelamlar nedeniyle sunucu Ece Erken’e 5 bin liralık tazminat davası açtı.

İstanbul 12. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen birinci duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Davalı Ece Erken’in avukatı yaptığı savunmada “VTR’ler program yöneticisi tarafından hazırlanmaktadır. Programın tüm haberlerini, hususlarını ve başlıklarını vazifeli başka çalışanlar hazırlamaktadır. Müvekkilimin toplumu kışkırtmak ve tahrik etmek için uğraştığını düşünmek abes olur. VTR’de geçen kelamlar Ece Erken’e ilişkin değildir. Müvekkilimin kelamları hakaret hatasını oluşturmamaktadır” diyerek mahkemeden davanın reddedilmesini talep etti.

‘Müvekkilim zan altında bırakılmıştır’

Yusuf Aktaş’ın avukatı ise “Programda yayınlanan ‘Reynmen öz annesine şiddet mi uyguladı?’, ‘Reynmen kimi neden bıçaklamaya kalkıştı?’ gibi tabirlerle müvekkilim zan altında bırakılmıştır. Ece Erken bu argümanları destekleyecek ve pekiştirecek açıklamalarda bulunmuştur. Davanın kabul edilmesini talep ederiz” dedi. Mahkeme eksik konuların giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Ne olmuştu?

Ünlü sunucu Ece Erken bir televizyon programında Reynmen hakkında çıkan ‘muhabire darp’ haberleri ile ilgili konuşmuştu. Bunun akabinde Reynmen avukatı aracılığıyla kişilik haklarını zedelediği gerekçesiyle Erken’e 5 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Yusuf Aktaş’ın avukatının mahkemeye sunduğu şikayet dilekçesinde şu tabirler yer aldı: 

“Müvekkilim 13 Eylül 2019 tarihinde bir muhabir ile yaşadığı şanssız olay nedeniyle yargısız infaza maruz kalmıştır. Ece Erken sunuculuğunu yaptığı programda reyting telaşıyla müvekkilimi zan altında bırakmıştır. Davalının kara propagandaya girişmesi ve iftira cürmü işlemesi basın özgürlüğü kapsamında bedellendirilemez. Ece Erken programda saygısızca tabirler kullanmaktadır. Programda alt yazıda ‘Muhabiri tokatlayan Reynmen’den büyük pişkinlik’, ‘Sözde fenomen’ ve ‘Şiddet ailede mi var, babasından mı gördü’ halinde programın alt yazısında yer alan kelamları söyleyerek müvekkilimin kişilik haklarına taarruzda bulunmuştur”.

HABER İÇERİĞİ SONU

Reynmen ve Ece Erken mahkemelik oldu isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Reynmen ve Ece Erken mahkemelik oldu haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap