Motosiklet sevdasına kapılan kocasına açtığı boşanma davasını kazandı

 Motosiklet sevdasına kapılan kocasına açtığı boşanma davasını kazandı

İstanbul Aile Mahkemesi ’ne iki yıl evvel açılan davaya nazaran, 2013 yılında evlenen M.E. ile T.E. çiftinin iki çocukları vardı. T.E., evliliklerinin ikinci ayında motosiklet satın aldı. Eşine haber vermeden sık sık motosiklet seyahatleri düzenleyen T.E., konuta geç gelmeye başladı.

İlgili İçerikler:

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine nazaran iki yıl sonra işten ayrılan T.E., meskenin muhtaçlıklarını karşılamayınca…


HABER İÇERİĞİ

İstanbul Aile Mahkemesi’ne iki yıl evvel açılan davaya nazaran, 2013 yılında evlenen M.E. ile T.E. çiftinin iki çocukları vardı. T.E., evliliklerinin ikinci ayında motosiklet satın aldı. Eşine haber vermeden sık sık motosiklet seyahatleri düzenleyen T.E., konuta geç gelmeye başladı.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine nazaran iki yıl sonra işten ayrılan T.E., meskenin muhtaçlıklarını karşılamayınca M.E. çocuğunu da alarak ailesinin yanına gitti. İşe girmesinin akabinde eşini razı ederek konutuna geri getiren T.E. vurdumduymaz hallerine devam etti. Eşinin kendisinden farklı yaşaması ve soğuk davranmasından şüphelenen M.E., toplumsal medyada eşinin motosiklet üzerinde öbür bayanlarla fotoğraflarını gördü.

‘Ben böyleyim, işine gelirse’

T.E.’nin 3 ay meskene gelmediğini ve ailesini aramadığını dilekçesinde anlatan M.E.’nin avukatı, “M.E., 3 ayın sonunda eşini affetmiştir. Fakat bu sefer fizikî şiddet baş göstermiştir. Gece geç saatlere kadar öbür bayanlarla mesajlaşan T.E. eşine, ‘Ben böyleyim, işine gelirse’ demiştir. 200 bin lira manevi tazminat ile çocuklar ve mağdur anne M.E. için toplam 2 bin 500 lira nafaka istiyoruz” dedi. T.E. ise suçlamaları reddetti. Tezlerin hakikat olmadığını ve asıl cürümlünün eşi olduğunu belirten T.E., eşinin çocuklara şiddet uyguladığını öne sürdü.

Mahkeme: Koca kusurlu

2 yıldır devam eden davayı geçen hafta karara çıkaran mahkeme, çiftin ‘evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle çekişmeli’ olarak boşanmasına hükmetti. Davalı T.E.’yi kusurlu bulan mahkeme, iki çocuğun velayetinin anneye verilmesine, davalı T.E.’nin eşine 35 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. Mahkeme ayrıyeten T.E.’nin iki çocuk için 750 lira iştirak nafakası, boşandığı eşi için de 400 lira yoksulluk nafakası ödemesine hükmetti.

HABER İÇERİĞİ SONU

Motosiklet sevdasına kapılan kocasına açtığı boşanma davasını kazandı isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Motosiklet sevdasına kapılan kocasına açtığı boşanma davasını kazandı haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap