Motokuryenin ölümüne neden olan sürücü adli kontrolle serbest kaldı

 Motokuryenin ölümüne neden olan sürücü adli kontrolle serbest kaldı

Üsküdar’da 4 Nisan’da O.P. isimli kuşkulu kullandığı aracın hakimiyetini kaybederek, yol kenarında bulunan motoruna binmek üzere olan motosikletli kurye Serdar Bedir’e çarptı. Çarpmanın tesiriyle kurye, olay yerinde hayatını kaybetti.

İlgili İçerikler:

Gözaltına alınan kuşkulu, emniyetteki süreçlerinin akabinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Kuşkulu mahkemedeki savunmasında, “Pazar günü otomobilde benimle birlikte 5…


HABER İÇERİĞİ

Üsküdar’da 4 Nisan’da O.P. isimli kuşkulu kullandığı aracın hakimiyetini kaybederek, yol kenarında bulunan motoruna binmek üzere olan motosikletli kurye Serdar Bedir’e çarptı. Çarpmanın tesiriyle kurye, olay yerinde hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan kuşkulu, emniyetteki süreçlerinin akabinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Kuşkulu mahkemedeki savunmasında, “Pazar günü otomobilde benimle birlikte 5 kişi vardı. Üsküdar Hasimpaşa taraflarında yolda giderken otomobil sağ tarafa yanlışsız kaymaya başladı. Ortalama suratım 60-70 km ortasındaydı. Kendi kendime ‘araba kayıyor mu’ dedim. Ben saniyelik birisine vurdum lakin vurduğumu görmedim. Motora vurduğumu gördüm. Bir süre sonra durdum. Araçtan indik, geriye yanlışsız geldik. Şahıs yerde yatıyordu. Bayağı kan akıyordu. Arkadaşım ambulansı aradı. Polis ve ambulans geldi. Daha sonra olay yerinden yaya olarak kaçtık. Olaydan evvel alkol almadık. Otomobil içerisinde alkol alan kimse de yoktu. Çok pişmanım” dedi.

Mahkeme, kuşkulu hakkında “taksirle mevte neden olma” kabahatinden yurt dışına çıkış yasağı, haftada 3 gün imza atma, İstanbul Vilayet hudutlarını terk etmeme, şoför dokümanını teslim etme, 30 bin lira teminat bedeli ödeme formunda isimli denetim kararı verdi. Kuşkulu isimli denetim kararları kaidesiyle hür bırakıldı.

Mahkemenin kararına, olayda hayatını kaybeden Serdar Bedir’in ailesi reaksiyon gösterdi. Avukatları Iyaz Çimen ile birlikte Anadolu Adalet Sarayı önüne gelen aileye, İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği üyeleri de takviye verdi.

‘Adalet istiyoruz’

Serdar Bedir’in eşi Berrin Bedir, “Eşim ekmeğinin peşindeydi. İşine gidiyor. Bir yere yemek siparişini bırakıyor. Daha sonra motora döndüğü sırada olay meydana geliyor. Alkollü olan 5 kişi, sokağa çıkma yasağının olduğu gün aracıyla birlikte çok süratli bir formda hakimiyetini kaybederek eşime çarpıyor. Kazada maalesef eşim hayatını kaybediyor. Beşerler hayvanlara çarptığı vakit bile sorumluluk alıp veterinere götürüyor, vicdan azabı çekiyorlar. Kameralarda alkollü oldukları, maskesiz oldukları ve sigara içtikleri görülüyor. Lakin sözlerinde yalanlıyorlar, tabirleri çelişkili. Adalet istiyoruz” dedi.

Annesi Latife Bedir de, “Benim çocuğumun kanı yerde kalmasın. Kör noktada kaldığını, görmediğini söylüyorlar. Kameralar incelensin, gereği yapılsın” diye konuştu. Kardeşi Mustafa Bedir ise, “Çok üzgünüm. Merhum ağabeyimdi. Merhum babamızı da bu türlü bir kazada kaybettik. Bu caniliğin bir son bulmasını istiyoruz. Hakkın, adaletin yerine bulacağını biliyorum” dedi.

‘Faillerin dışarıda olması hukuka aykırı’

Ailenin avukatı Iyaz Çimen, “Olayın failiyle ilgili isimli denetim kararı verildi, süreç devam ediyor. Uzman raporu alındıktan sonra adaletin tecelli edeceğini düşünüyoruz. Mağduriyetin ne kadar büyük olduğu gözler önünde. Faillerin dışarıda olması büsbütün hukuka karşıt bir durum” halinde konuştu.

‘Pandemi devrinde yaklaşık 203 meslektaşımızı meslek şehidi verdik’

İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği Lideri Murat Tomris, “Biz bu derneği kurduğumuzdan beri, pandemi devrinde yaklaşık 203 meslektaşımızı meslek şehidi verdik. Kardeşimizin ağabeyi de cinayete kurban gitti. Bu trafik kazası değil. Bu resmen taammüden adam öldürmeye teşebbüstür. Dernek olarak bu olayın peşini bırakmayacağız. Sonuçlanıncaya kadar da belgeyi takip edeceğiz. Bizim motosiklet kullanıcıları olarak her gün kaza haberi duymaktan psikolojimiz bozuldu. Bizim insanlardan her vakit söylediğimiz, istediğimiz tek bir şey var. Motosikletlileri fark edin. Bu kazalara artık bir dur deyin. Bizlerin artık bu kazaları nazaran göre psikolojisi bozulmuş durumda. Kardeşimizin 2 çocuğu yetim kaldı” dedi.

HABER İÇERİĞİ SONU

Motokuryenin vefatına neden olan şoför isimli denetimle özgür kaldı isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Motokuryenin vefatına neden olan şoför isimli denetimle özgür kaldı haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap