Mart’ta 19.2 milyar liralık yatırım teşvik belgesi

 Mart’ta 19.2 milyar liralık yatırım teşvik belgesi

Hüseyin GÖKÇE – ANKARA

İlgili İçerikler:

Mart ayında 19 milyar 755 milyon liralık sabit yatırım öngören 1256 proje için yatırım teşvik dokümanı düzenlendi. Teşvik evraklı yatırım kapsamında 1 milyar 232 milyon dolarlık ithal makine ve teçhizat kullanacak olan yatırımcılar 30 bin 302 kişilik istihdam taahhüdünde bulundular.

Bu devirde tek kalemdeki en yüksek…


HABER İÇERİĞİ

Hüseyin GÖKÇE – ANKARA

Mart ayında 19 milyar 755 milyon liralık sabit yatırım öngören 1256 proje için yatırım teşvik dokümanı düzenlendi. Teşvik dokümanlı yatırım kapsamında 1 milyar 232 milyon dolarlık ithal makine ve teçhizat kullanacak olan yatırımcılar 30 bin 302 kişilik istihdam taahhüdünde bulundular.

Bu periyotta tek kalemdeki en yüksek yatırım teşvik evrakı 720 milyon lira ile Çağdaş Karton için düzenlendi. Şirket Tekirdağ’daki kağıt üretim fabrikasının tevsi yatırımını gerçekleştirecek.

Firma bazında en yüksek teşvik ise Cemre Marine için düzenlendi. Cemre Marine, Yalova’da 3 başka balıkçı gemisi projesi için toplam 1 milyar 199 milyon 660 bin liralık teşvik müracaatında bulundu.
Bu periyotta Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Yönetimi belediye hizmetleri için 484 milyon liralık, Tersan Tersanecilik Yalova’da balık gemisi üretimi için 412 milyon liralık yatırım teşvik evrakı aldı.

HABER İÇERİĞİ SONU

Mart’ta 19.2 milyar liralık yatırım teşvik dokümanı isimli haberimizi okudunuz, İktisat > Genel kategorisindeki Mart’ta 19.2 milyar liralık yatırım teşvik dokümanı haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap