Mansur Yavaş 100 milyon TL’lik destek paketi açıkladı

 Mansur Yavaş 100 milyon TL’lik destek paketi açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, ramazan ayında 232 bin 351 aileye, 100 milyon liralık takviye paketi hazırladıklarını açıkladı.

İlgili İçerikler:

Yavaş, toplumsal medya hesapları üzerinden yaptığı, “Sevgili Ailem” diyerek kelamlarına başladığı görüntülü paylaşımda, takviye paketinin ayrıntılarını anlattı.

Toplumsal yardım alan ailelerin dayanaklardan uygarca faydalanabileceği Başşehir Kart projesini hayata geçirdiklerini belirten Yavaş,…


HABER İÇERİĞİ

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, ramazan ayında 232 bin 351 aileye, 100 milyon liralık takviye paketi hazırladıklarını açıkladı.

Yavaş, toplumsal medya hesapları üzerinden yaptığı, “Sevgili Ailem” diyerek kelamlarına başladığı görüntülü paylaşımda, dayanak paketinin ayrıntılarını anlattı.

Toplumsal yardım alan ailelerin takviyelerden uygarca faydalanabileceği Başşehir Kart projesini hayata geçirdiklerini belirten Yavaş, şu bilgileri verdi:

“Bu sayede artık Ankara’da alan el veren eli görmeyecek, bir tüccar varlıklı edilmeyecek, yardım iktisadı tüm kente yayılacak ve aileler standart paketleri değil, muhtaçlığı olan eserleri serbestçe seçerek alabilecekler. Bu vesileyle sizlere ramazan ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 100 milyon liralık büyük dayanak paketimizi açıklamak istiyorum. Basımı ve dağıtımı tamamlanan, 113 bin ailenin Başşehir Kartına 400’er lira tanımlayacağız. Pandemi nedeniyle kapanan dal temsilcileri ve çalışanları ile geliri azalan esnaftan oluşan 18 bin 500 şahsa, 400’er lira nakit ödeme yapacağız.”

Kartlarına ve isimlerine yükleme yapılan vatandaşlara kısa bildiri yoluyla bilgilendirme yapılacağını vurgulayan Yavaş, yeni dayanak anlayışı sayesinde, kartlara yüklenen ya da nakit yatırılan ölçüden, semtlerdeki bütün esnafın yararlanacağını aktardı.

Mansur Yavaş, “Kart basımı bayram sonrasına kalan aileler ile gereksinim sahibi vatandaşlardan oluşan 100 bin 851 aileye ise 470 lira fiyatında besin kolisi dağıtımını bu hafta içi tamamlayacağız. Böylelikle mübarek ramazan ayında, 232 bin 351 aileye 100 milyon lira dayanak sağlamış olacağız” açıklamasında bulundu.

Yavaş, 1 Nisan’da yine başlatılan “6 milyon tek yürek” kampanyasına dayanak veren tüm hayırseverlere de teşekkür etti. Lider Yavaş, 100 milyon liralık dayanak paketinin dışında, “ankaratekyurek.com” adresi üzerinden gereksinim sahibi ailelere yapılan takviyenin 13 milyon lirayı aştığını anımsatarak, kampanyanın tüm süratiyle devam ettiğini kaydetti.

Mansur Yavaş, “Dünyada, ülkemizde ve kentimizde yangın sürerken, varsın kavşaklardan biri geç yapılsın, varsın bir kaldırım ya da park sonraya kalsın. Bizim belediyecilik anlayışımız ve en büyük amacımız, hiçbir çocuğun boynunun bükük kalmaması ve eğitimlerinden yoksun olmaması, hiç kimsenin yatağa aç girmemesidir” tabirini kullandı.

HABER İÇERİĞİ SONU

Mansur Yavaş 100 milyon TL’lik takviye paketi açıkladı isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Mansur Yavaş 100 milyon TL’lik takviye paketi açıkladı haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap