La Liga’da şampiyonluk yarışı veren Barcelona ve Atletico Madrid rahat kazandı

 La Liga’da şampiyonluk yarışı veren Barcelona ve Atletico Madrid rahat kazandı

Atletico Madrid , alanında oynadığı maçta Huesca ‘yı 2-0 mağlup ederek, 73 puanla liderliğini sürdürdü. Atletico’nun gollerini Angel Correa (Dk. 39) ve Yannick Carrasco (Dk. 80) attı.

İlgili İçerikler:

Barcelona da alanında Getafe karşısında 5-2 kazandı.

Müsabakada Barcelona’nın gollerini Lionel Messi (Dk. 8 ve Dk. 33), Sofian Chakla (Dk. 28, kendi kalesine),…


HABER İÇERİĞİ

Atletico Madrid, alanında oynadığı maçta Huesca‘yı 2-0 mağlup ederek, 73 puanla liderliğini sürdürdü. Atletico’nun gollerini Angel Correa (Dk. 39) ve Yannick Carrasco (Dk. 80) attı.

Barcelona da alanında Getafe karşısında 5-2 kazandı.

Müsabakada Barcelona’nın gollerini Lionel Messi (Dk. 8 ve Dk. 33), Sofian Chakla (Dk. 28, kendi kalesine), Clement Lenglet (Dk. 87) ve Antoine Griezmann (Dk. 90+2, penaltıdan), Getafe’nin gollerini de Clement Lenglet (Dk. 12, kendi kalesine) ve Enes Ünal (Dk. 69) kaydetti.

Maçın 67. dakikasında Ronald Araujo’nun ceza alanında yaptığı faulle ekibine penaltı kazandıran Enes Ünal, iki dakika sonra kullandığı penaltıyı da gole çevirdi.

Türk futbolcu bu dönem Getafe formasıyla İspanyol liginde ikinci golünü attı.

Barcelona karşısında yedeklerde başlayan Enes, 63. dakikada Angel Luis Rodriguez’in yerine oyuna girdi.

Dönemin bitmesine 6 maç kala La Liga’daki şampiyonluk yarışında önder Atletico Madrid’i (73), Real Madrid (70) ve Barcelona (68) takip ediyor.

Ligde kalma çabası veren Getafe ise 31 puanla 15. sırada yer alıyor.

Öteki yandan La Liga’da bu dönem toplam gol sayısını 25’e çıkaran Lionel Messi, gol krallığı yarışında liderliğini sürdürdü.

Messi’yi 21 golle Karim Benzema (Real Madrid) takip ediyor.

La Liga’da şimdiye kadar 7 defa gol hükümdarı olan Messi, sekizinciye de çok yakın gözüküyor.

HABER İÇERİĞİ SONU

La Liga’da şampiyonluk yarışı veren Barcelona ve Atletico Madrid rahat kazandı isimli haberimizi okudunuz, Spor kategorisindeki La Liga’da şampiyonluk yarışı veren Barcelona ve Atletico Madrid rahat kazandı haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap