Kılıçdaroğlu’ndan 23 Nisan mesajı: Üzülerek ifade etmeliyim ki, TBMM’nin yetkileri kısıtlanmış durumdadır

 Kılıçdaroğlu’ndan 23 Nisan mesajı: Üzülerek ifade etmeliyim ki, TBMM’nin yetkileri kısıtlanmış durumdadır

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir ileti yayınladı. 

İlgili İçerikler:

Milliyet’in haberine nazaran, Meclis’in üzerinde ‘Demokrasinin Güneşi’ açacağını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun iletisi şu halde:

“Bugün, hâkimiyetin kayıtsız kuralsız millete devredildiği gündür. Büyük Başkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının savaş meydanlarında kazandığı zaferlerin akabinde TBMM, ‘Millet Egemenliğinin…


HABER İÇERİĞİ

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir bildiri yayınladı. 

Milliyet’in haberine nazaran, Meclis’in üzerinde ‘Demokrasinin Güneşi’ açacağını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun bildirisi şu halde:

“Bugün, hâkimiyetin kayıtsız koşulsuz millete devredildiği gündür. Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının savaş meydanlarında kazandığı zaferlerin akabinde TBMM, ‘Millet Egemenliğinin Tecelligahı’ olmuştur.

Çetin uğraşlar sonucu inşa edilen TBMM, üzülerek tabir etmeliyim ki, bugün yetkileri kısıtlanmış durumdadır. Bizim misyonumuz, yetkisini milletten alan ve millete hesap vermeyi onurlu bir misyon sayan Meclis’imizi, tekrar ayağa kaldırmaktır. Dostlarımızla birlikte kuracağımız iktidarımızda, tüm adımlarımızı bu maksat doğrultusunda atacağımızdan herkes emin olmalıdır.

Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında tüm vesayetler kaldırılacak, Meclis’in üzerinde ‘Demokrasinin Güneşi’ açacaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bağımsızlığı temsil ettiği kadar, o bağımsızlığın kimlere emanet edildiğini de işaret eder. Evlatlarımız, hoş Cumhuriyetimizi, çağdaş uygarlıkların da ötesine taşıyacaktır.”

HABER İÇERİĞİ SONU

Kılıçdaroğlu’ndan 23 Nisan iletisi: Üzülerek söz etmeliyim ki, TBMM’nin yetkileri kısıtlanmış durumdadır isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Kılıçdaroğlu’ndan 23 Nisan iletisi: Üzülerek söz etmeliyim ki, TBMM’nin yetkileri kısıtlanmış durumdadır haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap