Kendisini peygamber torunu olarak tanıtan dolandırıcıya 66 yıl hapis istendi: ‘Beni cinlerle korkuttu’

 Kendisini peygamber torunu olarak tanıtan dolandırıcıya 66 yıl hapis istendi: ‘Beni cinlerle korkuttu’

Kendisini peygamber torunu olarak tanıtan Uğur A. , ‘atalarından öğrendiğini ileri sürdüğü’ bir macunla bayanlardaki kist ve doğum sorunlarını çözdüğünü tez ediyordu.

İlgili İçerikler:

Hürriyet gazetesinden Burcu Purtul Uçar ‘ın haberine nazaran emekli Danıştay hâkimi S.Y. ve avukat kızları da Uğur A.’ya gitti. S.Y. bundan sonra yaşananları şöyle anlattı:

  • “Uğur A. bize…


HABER İÇERİĞİ

Kendisini peygamber torunu olarak tanıtan Uğur A., ‘atalarından öğrendiğini ileri sürdüğü’ bir macunla bayanlardaki kist ve doğum sorunlarını çözdüğünü sav ediyordu.

Hürriyet gazetesinden Burcu Purtul Uçar‘ın haberine nazaran emekli Danıştay hâkimi S.Y. ve avukat kızları da Uğur A.’ya gitti. S.Y. bundan sonra yaşananları şöyle anlattı:

  • “Uğur A. bize Hz. Ali tarafından görevlendirildiğini söyledi. Yaklaşık 550 bin liramı ona kaptırdım. Eşim keramet sandığı halüsinasyonlar gördü ve intihara kalkıştı. Beni cinlerle korkutmaya devam etti. Kuşkulu başından beri beni ve ailemi dolandırdı.”

S.Y.’nin avukat olan kızları D.Y ve S.Y. de Uğur A.’nın kendilerini dolandırdığını ve taciz ettiklerini argüman ederek şikâyetçi oldu. Uğur A. ise “Büyükannemden bir macun formülü öğrenmiştim. Bunun satışını yapıyordum. S.Y. işimi büyütmem için bana 150 bin TL verdi” diyerek kendisini savundu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianamede, Uğur A.’nın S.Y.’yi dini ve inanca dair hislerini sömürerek dolandırdığı anlatıldı.

Başsavcılık, Uğur A. hakkında S.Y.’ye karşı sarkıntılık suretiyle cinsel hücum hatasından 5 yıla kadar, D.Y.’ye karşı zincirleme olarak sarkıntılık suretiyle cinsel taarruz cürmünden 8 yıl 9 aya kadar, tüm müştekilere karşı dini inanç ve hislerinin istismarı suretiyle dolandırıcılık kabahatinden 52 yıl 6 aya kadar mahpusunu istedi. Uğur A., Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak

HABER İÇERİĞİ SONU

Kendisini peygamber torunu olarak tanıtan dolandırıcıya 66 yıl mahpus istendi: ‘Beni cinlerle korkuttu’ isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Kendisini peygamber torunu olarak tanıtan dolandırıcıya 66 yıl mahpus istendi: ‘Beni cinlerle korkuttu’ haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap