Kediyi ezerek öldürdü, yoluna devam etti

 Kediyi ezerek öldürdü, yoluna devam etti

Bölgede yıllardır hayvan besleyen ve konutunda birçok engelli yaklaşık 70 kedisi bulunan Yasemin Açık , konutundaki kameradan bir kedisinin yolda hareketsiz yattığı fark etti.

İlgili İçerikler:

Bunun üzerine dışarıya çıkarak kediyi denetim eden Açık, kedisinin kanlar içinde olduğunu ve hayatını kaybettiğini belirledi.

Çabucak kamera kayıtlarını inceleyen Açık, bir arabanın kedisini ezdiğini daha…


HABER İÇERİĞİ

Bölgede yıllardır hayvan besleyen ve meskeninde birçok engelli yaklaşık 70 kedisi bulunan Yasemin Açık, konutundaki kameradan bir kedisinin yolda hareketsiz yattığı fark etti.

Bunun üzerine dışarıya çıkarak kediyi denetim eden Açık, kedisinin kanlar içinde olduğunu ve hayatını kaybettiğini belirledi.

Çabucak kamera kayıtlarını inceleyen Açık, bir arabanın kedisini ezdiğini daha sonra hiçbir şey olmamış üzere yoluna devam ettiğini gördü. Açık, olayın akabinde kabahat duyurusunda bulunarak şoförün cezalandırılmasını istedi.

‘Görerek, bilerek gelip ezdiğini düşünüyorum’

Olayla ilgili konuşan Yasemin Açık, kameralardan kapının önünde bir kedinin yolun ortasında yattığını fark ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Ben de merak ettim ve dışarı çıktım. Baktığımda kedilerimden birinin öldüğünü ve etrafının kan olduğunu gördüm. Çabucak nasıl olduğuna kameradan baktım. Bir arabanın geldiğini, biraz da direksiyonu kedinin üzerine kırarak, bilerek üstünden geçiyor. Hem ön tekeriyle hem art tekeriyle kediyi eziyor. Hiç durmadan dönüp gidiyor. Otomobilin 2 tekeri üzerinden geçiyor ve fark etmemesi mümkün değil. Üstten da geldiği için kediyi görmemesi de mümkün değil. Görerek, bilerek gelip ezdiğini düşünüyorum. Kayıtlarda da birebir biçimde gözüküyor esasen.”

Ölen kediyi 6 sene evvel bir çöpün içinden çıkardığını vurgulayan Açık,Kutuyla çöpe atmışlardı. Yaklaşık bir haftalık ya var ya da yoktu. Yani oradan çıkarıp, biberonla besledim. 6 sene emek verdim. Bu devirde onu kısırlaştırdım. Tabi çok hasta olduğunda birinci periyotta bir gözünü kaybettik. 6 sene sonra bu halde kaybettim. Tek gözü olmadığı içinde esasen ismini ‘tek göz’ koymuştum” tabirlerini kullandı.

‘Bütün hayvan suçlularının cezalandırılmasını istiyorum’

 Açık, olaydan sonra şahsı bulduklarını belirtti:

“Benim konutumun alt tarafından tadilat yapılan bir konutta personel olarak çalışıyormuş. Gittim, görmediğini söyledi. Tabi ben görmediğine inanmıyorum. HAYDİ uygulaması üzerinden emniyet müdürlüğüne haber verdik. Avukat arkadaşım cürüm duyurusunda bulundu. Toroslar Belediyesi zabıtası çabucak harekete geçti. Nitekim bütün resmi kurumlar çabucak olaya müdahale etti. Çabucak şahsın bilgilerine ulaştılar. Onlar da şu anda çalışma başlattı. Bu şahsın cezalandırılmasını istiyorum. Onun nezdinde bütün hayvan suçlularının cezalandırılmasını istiyorum. Artık hayvanlara mal muamelesi yapılmamasını istiyorum. Artık değerli olsunlar. Kabahatler Kanunundan çıkıp, TCK’ya girmesini istiyorum. Onlara biraz daha kıymet verilmesini talep ediyorum.”

Öte yandan, şoförün arabasıyla gelip kediyi ezmesi ve yoluna devam etmesi güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Manzaralara nazaran beyaz arabasıyla sokağa giren şoför, yolda yatıp, oynayan kedinin üzerinden geçiyor. 2 tekeriyle birden kedinin üzerinden geçen şoför daha sonra hiçbir şey olmamış üzere yoluna devam ediyor.

HABER İÇERİĞİ SONU

Kediyi ezerek öldürdü, yoluna devam etti isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Kediyi ezerek öldürdü, yoluna devam etti haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap