KADIN HAYATINDIR..

 KADIN HAYATINDIR..

Kadına el kaldıracağın zaman önce düşün be adam !

 

İlgili İçerikler:

Farkındaysan adam diyorum , kötü kelimeler gelmiyor aklıma hiç .Ne yapayım ,ben senin gibi düşüncesiz senin kadar sorumsuz ve senin kadar gaddar olamıyorum . Bunun yaradılışımdan kaynaklı güçsüz ve savunmasız olmam ile alakası yok . Bunun ; benim sevgi dolu kalbimle , yıkmak yerine tamiretmeyi , eksiltmek yerine çoğaltmayı ,bağırmak yerine en güzel aşk sözlerini söylemeyi ve vurmak yerine sarıp sarmalamayı tercih eden kişiliğim insanlığım ile alakası var .

 

Kadına el kaldıracağın zaman önce düşün be adam !

 

Annenin saçlarına nasıl nazikçe dokunduğu gelsin aklına ve yahu kaç tane parmağım var ona vurmaktan başka bir işe yaramazmı bunlar diye bir getir aklına . Sende nazikçe dokun gül pembesi yanaklarına , parmakların sörf yapsın saçlarında ve en önemliside gözyaşlarını izlemek yerine kahkahalarında bırak tüm vücudun ahenkle dans etsin .

 

Kadına el kaldıracağın zaman önce düşün be adam !

 

Binbir zorlukla uykuya dalan kızın gelsin mesela aklına . En kısık seninle aman uyanmasın bebeğimiz diye fısıldadığın anlar gelsin kadına bağıracağın zaman aklına .Öfkene yenik düşecek gibi hissettiğinde aman biyeri incinmesin diye bebeğinizi kucağına aldığında elinin ayağının birbirine dolandığını hatırla . Febri hareketlerinle kadını sindirmek yerine sürprizlerinle seviç çığlıklarına şahit olmanın tadını merak et mesela .

 

Kadına el kaldıracağın zaman önce düşün be adam !

 

Kadın ; eve girdiğinde yanan lambandır , mutfağından gelen mis yemek kokuları , tertemiz kıyafetinle seni saran ütülü gömleğin , kızına toka ve rengarenk elbiseler almanın mutluluğunu sana yaşatan yegane eser , gururla yürüdüğün o yolları çizen bir mimar ve en önemliside bunları gocunmadan yapan karşılığında sadece sevgi bekleyen kanatsız bir melektir . Kadına el kaldırmadan önce bir düşün be adam ;” sana değer” cümlesine çölünü bahçe yapacak , vazgeçtiğinde ise hayatını yokluğuyla cehenneme çevirecek güce sahip olandır kadın .

Kadın hayatındır !…

Yorum Yap