İzmir’de hobi bahçelerinin yıkımı mahkeme kararıyla durdu

 İzmir’de hobi bahçelerinin yıkımı mahkeme kararıyla durdu

İzmir Menderes ‘te, 200 ile 500 metrekare ortasında parsellere bölünerek, kurulan ve kooperatiflere üye olanlara noter aracılığıyla pay satışı yapılan tarım alanlarının üzerindeki irili ufaklı yapılar için alınan yıkım kararı, birtakım bireylerin reaksiyonuna yol açtı.

İlgili İçerikler:

Pandemi periyodu ve İzmir sarsıntısı ile şehirden uzaklaştıklarını söyleyen küme, hobi bahçeleriyle rahatlama imkanına kavuştuklarını belirtip yapıların yıkılmamasını istedi. Bölgedeki…


HABER İÇERİĞİ

İzmir Menderes‘te, 200 ile 500 metrekare ortasında parsellere bölünerek, kurulan ve kooperatiflere üye olanlara noter aracılığıyla pay satışı yapılan tarım alanlarının üzerindeki irili ufaklı yapılar için alınan yıkım kararı, kimi bireylerin reaksiyonuna yol açtı.

Pandemi periyodu ve İzmir zelzelesi ile şehirden uzaklaştıklarını söyleyen küme, hobi bahçeleriyle rahatlama imkanına kavuştuklarını belirtip yapıların yıkılmamasını istedi. Bölgedeki 2 hobi bahçesinde yıkım yapılacağını öğrenen onlarca hobi bahçesi sahibi, bir ortaya geldi.

Küme, yerleşimin girişini ise araçlarıyla mümkün kepçe girişini önlemek için geceden kapattı. Yıkım istemediklerini söyleyen küme, grupları beklerken, İzmir Bölge Yönetimi Mahkemesi’nce yürütmeyi durdurma kararı alındığı öğrenildi.

HABER İÇERİĞİ SONU

İzmir’de hobi bahçelerinin yıkımı mahkeme kararıyla durdu isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki İzmir’de hobi bahçelerinin yıkımı mahkeme kararıyla durdu haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap