Ertuğrul Özkök’ten Emin Çölaşan’a yanıt: Biz ayrı dünyaların insanıyız, sen hakaretten, nefretten besleniyorsun

 Ertuğrul Özkök’ten Emin Çölaşan’a yanıt: Biz ayrı dünyaların insanıyız, sen hakaretten, nefretten besleniyorsun

Hürriyet gazetesi muharriri Ertuğrul Özkök , ‘Emin kardeşim ben piyanistim niçin daima bana ateş ediyorsun’ başlığıyla yayımlanan yazısında birinci olarak Sözcü gazetesinin 8. Cumhurbaşkanı  Turgut Özal ‘ın 28. vefat yıl dönümünde ‘herkese örnek olması gereken kusursuz bir şey yaptığını’ söyledi.

İlgili İçerikler:

Gazetenin Özal’ı fevkalade övücü bir manşet ve sayfayla andığını belirten Özkök,…


HABER İÇERİĞİ

Hürriyet gazetesi müellifi Ertuğrul Özkök, ‘Emin kardeşim ben piyanistim niçin daima bana ateş ediyorsun’ başlığıyla yayımlanan yazısında birinci olarak Sözcü gazetesinin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal‘ın 28. mevt yıl dönümünde ‘herkese örnek olması gereken mükemmel bir şey yaptığını’ söyledi.

Gazetenin Özal’ı dayanılmaz övücü bir manşet ve sayfayla andığını belirten Özkök, kendisinin de Sözcü’nün yazı işlerini ve bu sayfayı hazırlayan Emin Özgönül‘ü alkışlayan bir yazı yazdığını hatırlattı. 

Özkök, devamında Sözcü gazetesi müellifi Emin Çölaşan‘ın kendisine yönelik yazısına atıfta bulunarak şunları söyledi:

‘Ya o hafıza düzgünce eskidi, ya da seni bıraktığım günden de daha makus bir insan oldun’

“Ama o ne… Bütün hayatı boyunca maddi manevi geçimini Özal ve herkese hakaretle sağlayan Emin Çölaşan, gazetesine bir şey diyemeyince hıncını tekrar benden çıkardı… Üstelik yeniden bir sürü palavra dolanla… Neymiş ben ona Turgut Özal’la ilgili kitabını okudum çok beğendim demişim. Emin kardeşim ya hafızan istiap haddini doldurdu, taşıyor, ya o hafıza güzelce eskidi, ya da seni bıraktığım günden de daha makûs bir insan oldun.

‘Hiç olmazsa burada biraz adil ol yahu’

Bak arkadaşım, ben senin bir tek kitabını bile okumadım. Sen de benim yazdığım 10 kitabın tek birini bile okumadın. Biz farklı dünyaların insanıyız Emin. Sen hakaretten, nefretten besleniyorsun… Bense hayatı hoş yaşamaktan, hoş görmekten, şu fani hayattan keyif almaktan… Lakin hiç olmazsa burada biraz adil ol yahu…

Sayfayı yapan ben değilim, senin gazeten… Çok da uygun yapmış. Merhum Özal’a çok yıl sonra hakkını veren o hoş spotları yazan da ben değilim, senin gazetendeki arkadaşların… Helal olsun, çok da hoş yazmışlar… Sen ve senin gibilerin hakaretlerini, küfürlerini, haksızlıklarını, vicdansızlıklarını düzeltmişler, merhum Özal’ın hakkını ona vermişler.

‘Don’t shoot the pianist Emin, ben yalnızca piyanistim’

Helal olsun onlara… Güzel de sen yeniden kalkmış, bana saydırıyorsun… Don’t shoot the pianist Emin… Ben yalnızca piyanistim… Arkadaşların orada, git yapış yakalarına, ‘Ben onu yerden yere vuran kitaplar yazdım, hakaretler ettim, siz kalkıp niçin bu türlü övüyorsunuz’ de. Amaa asıl bir de kendine şunu sor… ‘Ben, Emin Çölaşan, niçin bu kadar makus bir beşerim…’ Sen kendine onu de, ben de sana şunu diyeceğim. Bak yaşın 79 oldu… Seksene merdiven dayadın, bir basamak daha çıktın mı olacaksın seksen.

‘Yap bunu, gazeteni nasıl alkışladıysam, seni de alkışlamazsam namerdim’

Paran, pulun her şeyin ziyadesiyle yerinde… Artık sen de ‘Tonton’ bir insan olmayı denesen… O karanlık ruhuna bir mum yakıp kapkara dünyanı biraz olsun aydınlatmaya çaba etsen… Biraz olsun yeterli bir insan olmaya çalışsan… Çok fazla bir şeye muhtaçlığın da yok. Biraz nedamet, biraz özeleştiri, biraz vicdan, birazcık insanlık… Yap bunu, gazeteni nasıl alkışladıysam, seni de alkışlamazsam namerdim… Lakin 80’inde bile bu türlü makûs olmaya devam edersen… İsmin üzere emin ol gerinden şu kitabı yazacaklar: Emin Nereden (Amok) Koşuyor…”

HABER İÇERİĞİ SONU

Ertuğrul Özkök’ten Emin Çölaşan’a cevap: Biz farklı dünyaların insanıyız, sen hakaretten, nefretten besleniyorsun isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Ertuğrul Özkök’ten Emin Çölaşan’a karşılık: Biz farklı dünyaların insanıyız, sen hakaretten, nefretten besleniyorsun haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap