EPDK: Elektrik şirketlerine herhangi bir yardım söz konusu değil

 EPDK: Elektrik şirketlerine herhangi bir yardım söz konusu değil

Elektrik şirketlerine pandemi periyodunda yaşadıkları zorluklar nedeniyle yaklaşık 3 milyar lira yardım yapılacağı tezlerinin akabinde Güç Piyasası Düzenleme Kurumu ‘ndan (EPDK) mevzuya ait bir açıklama geldi.

İlgili İçerikler:

EPDK’dan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede yer alan ‘elektriğe işveren kurtarma zammı’  başlıklı haberde elektrik şirketlerine milyarlarca lira yardım yapılacağı ve yardımın parasının da…


HABER İÇERİĞİ

Elektrik şirketlerine pandemi devrinde yaşadıkları zorluklar nedeniyle yaklaşık 3 milyar lira yardım yapılacağı savlarının akabinde Güç Piyasası Düzenleme Kurumu‘ndan (EPDK) hususa ait bir açıklama geldi.

EPDK’dan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede yer alan ‘elektriğe işveren kurtarma zammı’ başlıklı haberde elektrik şirketlerine milyarlarca lira yardım yapılacağı ve yardımın parasının da tüketicilerin elektrik faturalarına yansıtılıp halktan toplanacağı tez edildiği bildirildi. Açıklamada, şu sözlere yer verildi:

‘Elektriğin kesilmemesini sağlayan bir güvencedir’

  • “Öncelikle elektrik şirketlerine rastgele bir yardım kelam konusu olmadığı üzere bu yardım sebebi ile tüketicilerin faturalarına yansıtılacak bir maliyet savı da katiyetle gerçek dışıdır. Kapasite düzeneği; yaklaşık 3 yıldır uygulanan, muhtemel elektrik arz güvenliği ve şebeke kısıtlarına karşı elektriğin kesilmemesini sağlayan bir garantidir.
  • Görüşe çıkılan taslak düzenleme, mevcutta var olan bir düzenlemenin teknik değişikliğine ilişkindir. Bu değişiklikle, tüketicilere ek bir bedel çıkarılması yahut faturalara bir bedel yansıtılması katiyen kelam konusu değildir.” 

HABER İÇERİĞİ SONU

EPDK: Elektrik şirketlerine rastgele bir yardım kelam konusu değil isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki EPDK: Elektrik şirketlerine rastgele bir yardım kelam konusu değil haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap