Cumhurbaşkanı Erdoğan, D-8 Zirve Toplantısı’na katılacak

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, D-8 Zirve Toplantısı’na katılacak

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığından yapılan açıklamada, Tepe Toplantısı’yla 20 Ekim 2017’den beri Türkiye tarafından üstlenilen D-8 Periyot Başkanlığının, Bangladeş’e devredileceği belirtildi.

İlgili İçerikler:

“Dönüştürücü Bir Dünya İçin İşbirliği: Gençliğin ve Teknolojinin Gücünden Faydalanmak” temasıyla icra edilecek doruğa, üye ülkelerin devlet ve hükümet liderlerinin yanı sıra, özel konuk olarak davet edilen İslam Kalkınma Bankası…


HABER İÇERİĞİ

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığından yapılan açıklamada, Tepe Toplantısı’yla 20 Ekim 2017’den beri Türkiye tarafından üstlenilen D-8 Devir Başkanlığının, Bangladeş’e devredileceği belirtildi.

“Dönüştürücü Bir Dünya İçin İşbirliği: Gençliğin ve Teknolojinin Gücünden Faydalanmak” temasıyla icra edilecek tepeye, üye ülkelerin devlet ve hükümet liderlerinin yanı sıra, özel konuk olarak davet edilen İslam Kalkınma Bankası Liderinin da katılacağı bildirildi.

Tepede, D-8 gündeminde yer alan ticari ve ekonomik işbirliği hususlarının ele alınacağı, yeni bölgesel ve milletlerarası sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunulacağı kaydedildi.

Toplantıda, koronavirüsle gayrette eşgüdümün yanı sıra, teşkilat bünyesinde çeşitli alanlarda sürdürülen iş birliği faaliyetlerine ivme kazandırılması, geleceğe dair vizyonun ortaya konulması, bu niyetle bir yol haritasının çizilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Tepe sonunda Dakka Bildirisi ve D-8 10 Yıllık Yol Haritası başlıklı iki dokümanın de kabul edilmesi öngörülüyor.

HABER İÇERİĞİ SONU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, D-8 Tepe Toplantısı’na katılacak isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Cumhurbaşkanı Erdoğan, D-8 Tepe Toplantısı’na katılacak haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap