Coronayı yendi, balkondan virüsle mücadele ediyor

 Coronayı yendi, balkondan virüsle mücadele ediyor

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde emlak ve gayrimenkul danışmanlığı yapan Mahmut Eryiğit (58), yaklaşık 1 ay evvel yakalandığı corona virüs hastalığı sonrasında oğlu ve yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı.

Hastanede yapılan birinci denetimlerde kanında iltihap olduğu tespit edilerek meskene gönderilen Eryiğit, konutta kötüleşerek yine hastaneye kaldırıldı. Şuuru kapalı bir halde gittiği hastanede çekilen tomografi sonucunda korona virüse yakalandığı belirlenen Eryiğit, ağır bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 11 gün şuuru kapalı bir formda ağır bakım ünitesinde tedavi gören Eryiğit, hekimlerin ağır gayreti sonucu virüsü yenerek sıhhatine kavuştu. Konutunda istirahatini sürdüren Eryiğit, hastanede yaşadığı günlerin zorluğuna vurgu yaparak, “Oraları bilseniz inanın başınızı, meskende pencereden dışarı çıkarmazsınız” dedi.

İlgili İçerikler:Balkonundan sokaktakilere maske ara ve paklık uyarısı yapıyor

Hastalığın birinci evrelerinde oğluna, kızına, damadına ve eşine de virüsü bulaştıran Eryiğit, kendisinin ve ailesinin tedavilerini tamamlanması sonrasında istirahat ettiği konutunun balkonunda ve bahçesinde vakit geçiriyor.

Vatandaşları pandemi kurallarına eksizsiz uymaya davet eden Eryiğit, sokakta maskesiz, toplumsal uzaklığa ve kurallara uymayanları meskeninin balkonundan uyarıyor.

Çok dikkat etmesine karşın korona virüse nasıl yakalandığını anlamadığını lisana getiren Mahmut Eryiğit, “O kadar dikkat etmeme karşın, bu illet hastalığa yakalandık. 1 hafta ağır bakımda ne yaptığımı, nasıl olduğumu hiç hatırlamıyorum. O kadar dikkat etmeme karşın bu hastalığı nasıl aldım anlayamadım. Allah oralara kimseyi düşürmesin. Oraları bilseniz inanın başınızı, meskende pencereden dışarı çıkarmazsınız. Oralara, Allah kimseyi düşürmesin. Oraları bilen insan inanın sokağa çıkmaz. Ne olur meskende ekmek zeytin yiyin, dışarı çıkmayın” diye konuştu.

“Ölümü yaşadım”
Konutunun balkonuna çıkarak sokaktan geçenleri önlemli olmaları tarafında uyardığını söz eden Eryiğit, “Hiç kalabalıklara girmeyeceğim, dağlarda insanların olmadığı yerde gezeceğim. Sevdiklerime de en az 500 metreden el sallayacağım.’ Sevdiklerime, dostlarıma, kapımdan geçenlere ‘Aman maskene dikkat et, aman biraz daha uzaklığınızı uzaklaştırın’ diyorum. Bunu kendimde bir sorumluluk hissediyorum. Haykırarak bağırmak istiyorum. Bana bir şey olmaz demeyin. Yasaklar bizim için, lütfen uyalım” halinde konuştu.

Yorum Yap