CHP’den ‘rakip analizi’ çalışması

 CHP’den ‘rakip analizi’ çalışması

CHP ‘li üst seviye yetkililer, partinin yeni seçim kampanyası stratejilerine ait bir küme gazeteciye değerlendirmelerde bulundu.

İlgili İçerikler:

Milliyet gazetesinden Mehtap Gökdemir ‘in haberine nazaran partinin bir ajansla çalıştığı argümanlarına ait bilgi veren parti kaynakları, “CHP stratejik olarak olayları tahlil eden, ölçen ve bu ölçümlerini bizimle paylaşan iki farklı kümeyle çalışmasını sürdürüyor….


HABER İÇERİĞİ

CHP‘li üst seviye yetkililer, partinin yeni seçim kampanyası stratejilerine ait bir küme gazeteciye değerlendirmelerde bulundu.

Milliyet gazetesinden Mehtap Gökdemir‘in haberine nazaran partinin bir ajansla çalıştığı savlarına ait bilgi veren parti kaynakları, “CHP stratejik olarak olayları tahlil eden, ölçen ve bu ölçümlerini bizimle paylaşan iki farklı kümeyle çalışmasını sürdürüyor. Bu kümelerin içerisinde kimi MYK üyelerimiz, milletvekillerimiz var. Bunların çalışması, günü manaya ve günden çıkarttığı gereçle geleceğe dönük kimi sloganlar, fikirler, stratejiler üretmek. ‘128 milyar dolar’ stratejisi de bu türlü doğmuş bir strateji. Fikir hepimizden çıktı. Profesyonel bir ajans, bir muahedemiz yok. Mutabakatlı olduğumuz iki küme var, biri İbrahim Uslu ve arkadaşları, bir başkası de Bekir Ağırdır, Âli Kiremitçioğlu ve arkadaşları” dedi.

Sonuca nazaran adım

CHP’li yetkili, yapılan araştırmalara nazaran gündemi ve geleceği kurguladıklarını belirterek şunları kaydetti:

  • “Biz aylık olarak öncelikle bize oy vermeyen kitle nasıl düşünüyor, onu alıyoruz. İkincisi bizim söylemlerimizden nasıl etkileniyor, gündem konusu olan başlıkla ilgili his ve fikirleri neler? Türkiye ile ilgili tasaları neler?  Bugün bir seçime gitsek onların eğilimindeki değişiklikler neler? bunlara bakıyoruz. Bu araştırmalarla Türkiye’yi takip ediyoruz. Rakip tahlili yapıyoruz. Bunun içerisinde hem kendi seçmenimizin his ve kanılarını alıyoruz.”

HABER İÇERİĞİ SONU

CHP’den ‘rakip analizi’ çalışması isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki CHP’den ‘rakip analizi’ çalışması haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap