Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a istikşafi görüşme daveti

 Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a istikşafi görüşme daveti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , Kuzey Kıbrıslı mevkidaşı  Tahsin Ertuğruloğlu ile bir ortaya geldi. Çavuşoğlu, Ertuğruloğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısında şunları söyledi:

İlgili İçerikler:
  • “İki devletli bir tahlil olması gerekiyor. Bunu bütün kesitlere anlatmalıyız. Son günlerde Avrupa’ya yaptığım seyahatlerde de, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile AB Kurulu Başkanı Ursula von der Leyen


HABER İÇERİĞİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıslı mevkidaşı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir ortaya geldi. Çavuşoğlu, Ertuğruloğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısında şunları söyledi:

  • “İki devletli bir tahlil olması gerekiyor. Bunu bütün kısımlara anlatmalıyız. Son günlerde Avrupa’ya yaptığım seyahatlerde de, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile AB Kurulu Başkanı Ursula von der Leyen‘in gerçekleştirdiği görüşmede de bu bahis gündeme geldi. İki devletin tahlilin neden olması gerektiğini tüm tezlerimizle birlikte anlatacağız.
  • 52 yıldır uygun niyetle yaklaştık. Olmadı, olmayacak olanı da zorlamaya gerek yok.
  • Doğu Akdeniz konferansına KKTC katılmazsa Güney Kıbrıs’ın da katılmasına müsaade vermeyiz.

  • Kapalı Maraş’ın açılması sürüyor. Evvel kamusal alanlar açılmaya başlandı.

  • Ocak ayı içerisinde ilk toplantıyı gerçekleştirmek üzere Yunanistan’ı istikşafi görüşmelere davet ediyoruz.”

Ertuğruloğlu da Kıbrıs sıkıntısında toplumlar ortası görüşmeler sürecinin bittiğini belirterek Federasyonu görüşmek kelam konusu değildir tabirini kullandı.

HABER İÇERİĞİ SONU

Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a istikşafi görüşme daveti isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a istikşafi görüşme daveti haberimizle benzerlik gösteren öteki haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap