Breaking Bad, Ankara’da gerçek oldu: Aile hekimi, hastasıyla uyuşturucu ticaretine başladı

 Breaking Bad, Ankara’da gerçek oldu: Aile hekimi, hastasıyla uyuşturucu ticaretine başladı

Uyuşturucunun karton kutular içerisinde İstanbul’dan bir yolcu otobüsüne verildiği bilgisi üzerine otobüs takibe alındı.

İlgili İçerikler:

Ankara’ya giriş yapan otobüs Mamak i lçesinde yol üzerinde durarak karton kutuları 27 yaşındaki Gökhan D.’ye teslim edince operasyon başlatıldı. Gökhan D. gözaltına alınırken el konulan karton kutularda ise 5 bin 180 adet uyuşturucu hap ele…


HABER İÇERİĞİ

Uyuşturucunun karton kutular içerisinde İstanbul’dan bir yolcu otobüsüne verildiği bilgisi üzerine otobüs takibe alındı.

Ankara’ya giriş yapan otobüs Mamak ilçesinde yol üzerinde durarak karton kutuları 27 yaşındaki Gökhan D.’ye teslim edince operasyon başlatıldı. Gökhan D. gözaltına alınırken el konulan karton kutularda ise 5 bin 180 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Emniyet’te sorguya alınan Gökhan D. sözünde uyuşturucu hapları, 50 yaşındaki aile doktoru Ömer Ali E.’ye götürdüğünü söyledi. Bunun üzerine 26 yıllık aile doktoru Ömer Ali E., gözaltına alındı.

Ömer Ali E., Emniyet’teki sözünde Gökhan D.’yi yalnızca hastası olduğu için tanıdığını, uyuşturucu ile ilgisi olmadığını söyledi.

Lakin Gökhan D.’nin telefonunda yapılan incelemede, Ömer Ali E.’nin otobüs bilgileri, uyuşturucu kutusunu nerede alacağı ve nereye götüreceğine dair bilgilerin yer aldığı iletiler tespit edildi.

İlaç yazdırmaya gitmişti

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine nazaran; yapılan incelemede, Gökhan D.’nin, uyuşturucu hatasından cezaevine girdiği, geçen yıl tahliye olduğu belirlendi.

Alkol, Uyuşturucu Unsur Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi’nde (AMATEM) tedavi gören Gökhan D.’nin ilaç yazdırmak için gittiği aile hekimliğinde Dr. Ömer Ali E. ile tanıştığı ortaya çıktı.

Aile doktoru Ömer Ali E.’nin ilaç yazdırmak için yanına gelen hastası Gökhan D.’ye uyuşturucu işine girmeyi teklif ettiği, böylelikle de ikilinin uyuşturucu ticareti yapmaya başladığı ortaya çıktı.

Kırmızı reçeteye tabi ilaçları da satıyor

Aile doktoru Ömer Ali E.’nin Gökhan D.’yi ‘uyuşturucu kuryesi’ ve ‘torbacı’ olarak tabir edilen sokak satıcısı olarak kullandığı belirlendi. Aile doktoru Ömer Ali E.’nin kontaklarını kullanarak çok sayıda kırmızı reçeteye tabi ilaçları da piyasaya sattığı kaydedildi.

Aile doktoru Ömer Ali E. ve Gökhan D., ‘uyuşturucu-uyarıcı husus ticareti yapma yahut temin etme’ cürümlerinden çıkarıldıkları mahkemece isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

HABER İÇERİĞİ SONU

Breaking Bad, Ankara’da gerçek oldu: Aile tabibi, hastasıyla uyuşturucu ticaretine başladı isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Breaking Bad, Ankara’da gerçek oldu: Aile tabibi, hastasıyla uyuşturucu ticaretine başladı haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap