Biden’ın ‘soykırım’ kararı, Ankara’daki ABD Büyükelçiliği önünde protesto edildi

 Biden’ın ‘soykırım’ kararı, Ankara’daki ABD Büyükelçiliği önünde protesto edildi

Vatan Partisi ve TGB’nin yaptığı ortak açıklamada, “ İncirlik Üssü ve Kürecik Üssü derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam denetimine alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir ” vurgusu yapıldı.

İlgili İçerikler:

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı yaptığı açıklamada, “ ABD Lideri Joe Biden, 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak ilan etmiş, Türkiye’ye…


HABER İÇERİĞİ

Vatan Partisi ve TGB’nin yaptığı ortak açıklamada, “İncirlik Üssü ve Kürecik Üssü derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam denetimine alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir” vurgusu yapıldı.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı yaptığı açıklamada, “ABD Lideri Joe Biden, 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak ilan etmiş, Türkiye’ye ve Asya’ya karşı hamle borusu çalmıştır. ABD Lideri, 1915 olaylarıyla ilgili bir ‘insan hakları’ çıkışı yapmamıştır. Olay, bir tarih tartışması çerçevesinde bedellendirilemez. Biden öncelikle Türkiye’ye ve Rusya ve Çin’in de içinde bulunduğu Asya’ya yönelik ağır tehditlerini harekete geçirmek için işaret fişeğini yakmıştır” tabirlerini kullandı.

‘ABD tek dişi kalmış canavardır’

Bursalı’nın açıklamasından öne çıkan vurgular şöyle oldu: 

  • Bugün ABD ülkemizi üslerle çevrelemiş durumdadır. Karadeniz’de Gürcistan, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan’daki askerî üsleriyle, Ege ve Doğu Akdeniz’de Dedeağaç, Kavala, Selanik, Larissa ve Stefanoviç’ten Girit’e kadar Yunanistan’daki üsleriyle, Güney Kıbrıs Rum kesitindeki askerî yığınağıyla ve Suriye ile Irak’ın kuzeyindeki üsleriyle namlularını Türkiye’ye ve bütün Asya’ya yöneltmiş bulunmaktadır. Ermeni Soykırımı palavraları ve Biden’ın açıklamaları işte bu harita içinde değerlendirilmelidir. Açıkça görüldüğü üzere ABD, Asya’yı gaye alan stratejisini Türkiye’den başlatmayı planlamaktadır. Rusya, Libya, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve Çin de bu tehditle karşı karşıyadır. Türkiye’nin dört cephesine yığılan ABD silahlarının global manası budur. Biden bütün Batı Asya ve Asya’ya karşı atak borusu öttürmektedir.
  • Bugün ABD Ankara Büyükelçiliği önünde açıklıyoruz. ABD Tek dişi kalmış canavardır. Amerikan ordusunun gücünü dengeleyen silahlı kuvvetler vardır ve dolar saltanatı çökmektedir. ABD’den korkacak bir şey yoktur.
  • Türkiye’ye yönelik emperyalist atak aracı olan Ermeni Soykırımı palavralarını, AİHM’de görülen Perinçek-İsviçre ve Mercan-İsviçre davalarında alınan kararlarla hukuk düzleminde bitirdik. Vatan Partisi Genel Lideri Sayın Doğu Perinçek’in önderliğinde yürütülen on yıllık çaba sonucunda AİHM, 1915 olaylarının Yahudi soykırımıyla birebir sınıflama içinde bulunmadığını karara bağlamış ve memleketler arası yargıda içtihat oluşturmuştur. AİHM bu içtihadını daha sonraki çeşitli soykırım argümanlı davalarda yinelemektedir.  AİHM içtihadına nazaran, Mahkeme kararı yoksa soykırım yoktur. Hiçbir devlet liderinin, parlamentonun yahut belediyenin soykırıma hükmetme yetkisi yoktur.

Hükümete 4 unsurluk teklif

Bursalı, Vatan Partisi’nin hükümete davetlerini da şöyle sıraladı:

  •  İncirlik Üssü ve Kürecik Üssü derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam denetimine alınmalıdır. ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.
  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Lideri Sayın Vladimir Putin’in Altılı Platform teklifine KKTC ve Abhazya da dahil edilmelidir.
  • PKK’yı hudut ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askerî iş birliği dahil her mevzuda hareket için derhal harekete geçilmelidir.
  • HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak süratle karar almalıdır.

Seymenler de hareket yaptı

Ankara Seymenler Kulübü de ABD Büyükelçiliği önündeydi.

Biden’ın kararını kınayan Seymenler, aksiyonlarının bitimiyle birlikte ABD’lilere ‘ayna’ armağan etti.

HABER İÇERİĞİ SONU

Biden’ın ‘soykırım’ kararı, Ankara’daki ABD Büyükelçiliği önünde protesto edildi isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Biden’ın ‘soykırım’ kararı, Ankara’daki ABD Büyükelçiliği önünde protesto edildi haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap