Bahçelievler’de sahte parfüm operasyonu: 40 bin şişe ele geçirildi

 Bahçelievler’de sahte parfüm operasyonu: 40 bin şişe ele geçirildi

Alınan bilgiye nazaran, İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret takımları , yurt dışından getirilen parfüm şişelerini takibe aldı.

İlgili İçerikler:

Gruplar, ünlü parfüm markalarının birebir sahtesini üreten ve ürettikleri bu düzmece parfümleri özgünmüş üzere göstermek için düzmece bandrol ve stok numarası kullanılan eserlerin, ülke genelinde en çok alışveriş yapılan…


HABER İÇERİĞİ

Alınan bilgiye nazaran, İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Çaba grupları, yurt dışından getirilen parfüm şişelerini takibe aldı.

Takımlar, ünlü parfüm markalarının birebir sahtesini üreten ve ürettikleri bu uydurma parfümleri özgünmüş üzere göstermek için geçersiz bandrol ve stok numarası kullanılan eserlerin, ülke genelinde en çok alışveriş yapılan internet uygulamalarındaki sanal mağazalar üzerinden pazarlandığını tespit etti.

Sanal mağazalar üzerinden pazarlanıyor

Bunun üzerine harekete geçen jandarma grupları, Bahçelievler’deki üretim tesisi ile 2 depoya baskın düzenledi. Operasyonda organize cürüm örgütü başkanı M.E.T. ile örgüt yöneticileri S.K. ve N.K. isimli şahıslar gözaltına alınırken, yerlerde yapılan incelemelerde satışa hazır 40 bin parfüm şişesi ile çok sayıda üretim ve paketleme gereci ele geçirildi.

Yurt dışından getirilen orjinal parfüm şişelerinin kelam konusu üretim tesisinde, sıhhatsiz şartlarda üretilen esanslar ile karıştırılarak yapılan parfüm ile doldurulduğu, matbaalarda hazırlatılan kutular ile ambalajlandıktan sonra ülke genelinde en çok alışveriş yapılan internet sitelerinde şüphelilerin açtığı sanal mağazalar üzerinden ve seyyar satıcı diye tabir edilen şahıslar tarafından geçersiz parfümlerin pazarlandığı öğrenildi.

HABER İÇERİĞİ SONU

Bahçelievler’de uydurma parfüm operasyonu: 40 bin şişe ele geçirildi isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Bahçelievler’de geçersiz parfüm operasyonu: 40 bin şişe ele geçirildi haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap