Bahçeli’den 23 Nisan mesajı: ‘Söz ve karar bizzat ve bilfiil millete geçti’

 Bahçeli’den 23 Nisan mesajı: ‘Söz ve karar bizzat ve bilfiil millete geçti’

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli  23 Nisan nedeniyle bir bildiri yayınladı.

İlgili İçerikler:

Bahçeli’nin iletisi şu halde:

“TBMM’nin açılmasını ülke tarihindeki en değerli adımlardan biri olarak niteyen Bahçeli, şunları kaydetti: “Bu tarihten sonra kelam ve karar şahsen ve bilfiil Türk milletine geçmiştir. Ulusal Mücadele’nin şaşmaz yol haritası Gazi Meclis’in sarsılmaz kararlılığıyla çizilmiştir. Egemenliğin kayıtsız…


HABER İÇERİĞİ

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli 23 Nisan nedeniyle bir ileti yayınladı.

Bahçeli’nin bildirisi şu formda:

“TBMM’nin açılmasını ülke tarihindeki en kıymetli adımlardan biri olarak niteyen Bahçeli, şunları kaydetti: “Bu tarihten sonra kelam ve karar şahsen ve bilfiil Türk milletine geçmiştir. Ulusal Mücadele’nin şaşmaz yol haritası Gazi Meclis’in sarsılmaz kararlılığıyla çizilmiştir. Egemenliğin kayıtsız kuralsız milletin olduğu gerçeği Birinci Meclis’in manevi varlığında tecelli ve tescil edilmiştir. Unutmayalım ki, TBMM hem gazi hem de kahramandır.  Hiç kuşku yoktur ki TBMM Türk milletinin ta kendisi, demokrasinin, ulusal birliğimizin, istiklal haklarımızın, istikbal haysiyetimizin ebedi teminatıdır. TBMM’nin 101’inci açılış yıl dönümüyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı yürekten kutluyorum. TBMM’in birinci Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Birinci Meclis’in saygın mebuslarına, ebediyete irtihal etmiş bütün milletvekillerine, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum.”

HABER İÇERİĞİ SONU

Bahçeli’den 23 Nisan iletisi: ‘Söz ve karar şahsen ve bilfiil millete geçti’ isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Bahçeli’den 23 Nisan iletisi: ‘Söz ve karar şahsen ve bilfiil millete geçti’ haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap