Ankara Valisi Şahin, hastane yönetimleriyle görüştü: ‘Önümüzdeki 15 gün ağır hasta sayısı artacak’

 Ankara Valisi Şahin, hastane yönetimleriyle görüştü: ‘Önümüzdeki 15 gün ağır hasta sayısı artacak’

Sıhhat Bakanlığı ‘nın açıkladığı resmi sayılara nazaran Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hadise sayılarında azalma görülürken, Ankara Valisi Vasip Şahin geçen perşembe günü kentteki pandemi hastanesi statüsündeki kimi hastanelerin idareleriyle uzaktan erişimle bir ortaya geldi.

İlgili İçerikler:

T24 ‘te yer alan habere nazaran görüşme sırasında Şahin, gelecek 15 gün ağır hasta sayısının…


HABER İÇERİĞİ

Sıhhat Bakanlığı‘nın açıkladığı resmi sayılara nazaran Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hadise sayılarında azalma görülürken, Ankara Valisi Vasip Şahin geçen perşembe günü kentteki pandemi hastanesi statüsündeki kimi hastanelerin idareleriyle uzaktan erişimle bir ortaya geldi.

T24‘te yer alan habere nazaran görüşme sırasında Şahin, gelecek 15 gün ağır hasta sayısının artmasının beklendiğine dikkati çekti. Vali Şahin bu nedenle hastane idarelerinden takviye olunmasını istedi.

Vali Şahin’in bu iletisinin akabinde Sıhhat Bakanlığı pandemi statüsündeki özel hastanelerden gerek servis, gerekse ağır bakımlarına alınan hadise sayısının yüzde 10 artırılması talimatını verdi.

Bakanlık ayrıyeten, devlet hastanelerinde görülen yoğunluk nedeniyle Kovid – 19 olmayan hastaların da tekrar özel hastanelerce alınarak tedavilerinin yürütülmesini istedi.

Tıpkı olayda iki mutasyon birden

Bu ortada Ankara’da farklı bir olay ortaya çıktı. Ankara’daki bir hadisede hem İngiliz, hem de Brezilya mutasyonu Kovid-19 virüsü tespit edildi. Hastanın yeni ortaya çıkan duruma nazaran tedavisine başlandığı öğrenildi.

HABER İÇERİĞİ SONU

Ankara Valisi Şahin, hastane idareleriyle görüştü: ‘Önümüzdeki 15 gün ağır hasta sayısı artacak’ isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki Ankara Valisi Şahin, hastane idareleriyle görüştü: ‘Önümüzdeki 15 gün ağır hasta sayısı artacak’ haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap