Anadolu Efes seride 2-0 öne geçti

 Anadolu Efes seride 2-0 öne geçti

Çaba karşılıklı özgür atışlardan bulunan sayılarla başladı. Çeyreğin birinci kısmı istikrarlı bir oyuna sahne oldu. Boyalı alanı âlâ savunan Anadolu Efes , Real Madrid ‘e kolay sayı bahtı vermedi. Micic ve Larkin ile üç sayı çizgisinin gerisinden isabetler bulan konut sahibi grup, 9. dakikada farkı çift hanelere çıkardı: 20-10. Anadolu…

İlgili İçerikler:


HABER İÇERİĞİ

Çaba karşılıklı özgür atışlardan bulunan sayılarla başladı. Çeyreğin birinci kısmı istikrarlı bir oyuna sahne oldu. Boyalı alanı yeterli savunan Anadolu Efes, Real Madrid‘e kolay sayı talihi vermedi. Micic ve Larkin ile üç sayı çizgisinin gerisinden isabetler bulan konut sahibi ekip, 9. dakikada farkı çift hanelere çıkardı: 20-10. Anadolu Efes, top kayıplarına karşın üstünlüğünü sürdürdü ve birinci dönemi 22-13 önde bitirdi.

Anadolu Efes, ikinci çeyreğe tempolu başladı. Atakta ritmini koruyan mesken sahibi ekip, 11. dakikayı 27-15 önde tamamladı. Bu çeyrekte tam saha iki kadro tarafından çabuk geçilirken Real Madrid, hamle ribauntlarıyla skor aradı. İspanya temsilcisi, 18. dakikada farkı 9 sayıya düşürdü: 37-28. Son kısımda hamlede tekrar toparlanan Anadolu Efes, Beaubois’in basketiyle devreyi 44-32 üstün kapattı.

Anadolu Efes, ikinci yarıya uygun savunma yaparak başladı. Hamlede Larkin’in basketleriyle tesirli olan konut sahibi, 24. dakikada farkı 17 sayıya kadar çıkardı: 50-33. Real Madrid’i bu çeyrekte durdurmayı başaran Anadolu Efes, Sertaç Ünlü’nün üç sayılık basketiyle 27. dakikada farkı biraz daha açtı: 61-38. Rakibini çeyrek boyunca sıkıntı atışlara zorlayan mesken sahibi ekip, farkı korudu ve final dönemine 65-45 önde gitti.

Son dönemde oyundan düşen Real Madrid karşısında rahat bir performans sergileyen Anadolu Efes, 38. dakikada farkı 27 sayıya kadar yükseltti: 87-60. Üstünlüğünü sürdüren konut sahibi grup, maçı da 91-68 kazandı.

Anadolu Efes’te Vasilije Micic’in 23, Shane Larkin’in 21 sayısı galibiyette değerli rol oynadı.

Real Madrid’de ise Trey Thompkins’in 17, Rudy Fernandez’in 11 sayısı yenilgiyi engelleyemedi.

Toplamda üç galibiyete ulaşacak grubun ismini Dörtlü Final’e yazdıracağı serinin üçüncü maçı 27 Nisan Salı günü Real Madrid’in konut sahipliğinde İspanya’da oynanacak.

HABER İÇERİĞİ SONU

Anadolu Efes seride 2-0 öne geçti isimli haberimizi okudunuz, Spor kategorisindeki Anadolu Efes seride 2-0 öne geçti haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap