‘Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kazancı görevden alındı’

 ‘Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kazancı görevden alındı’

Akşam gazetesinde yer alan haberde, Anadolu Ajansı’nda (AA) vazife değişimi gerçekleştiği ileri sürüldü. Haberde, 2014 yılından bu yana AA Genel Müdürü olarak misyonunu sürdüren Şenol Yararı ‘nın yerine Serdar Karagöz ‘ün atandığı tabir edildi.

İlgili İçerikler:

Anadolu Ajansı’nda idare şurası takımında da değişikliğe gidildiği vurgulandı. Kelam konusu habere nazaran, ajansın yeni idare konseyinde…


HABER İÇERİĞİ

Akşam gazetesinde yer alan haberde, Anadolu Ajansı’nda (AA) vazife değişimi gerçekleştiği ileri sürüldü. Haberde, 2014 yılından bu yana AA Genel Müdürü olarak misyonunu sürdüren Şenol Çıkarı‘nın yerine Serdar Karagöz‘ün atandığı tabir edildi.

Anadolu Ajansı’nda idare şurası takımında da değişikliğe gidildiği vurgulandı. Kelam konusu habere nazaran, ajansın yeni idare konseyinde Serdar Karagöz, Doç. Dr. İsmail Çağlar, Doç. Dr. Yusuf Özkır, Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar ve Büşra Karaduman Aktuna  yer alacak.

Serdar Karagöz kimdir?

Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi lisans eğitimi alan Serdar Karagöz, birebir üniversitenin İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programının akabinde ABD’de The New School University’de ‘Media Studies’ alanında yüksek lisans programını tamamladı. Karagöz, ABD’de bulunduğu devirde ‘The New York Times Syndication’ departmanında çalıştı.

Turkuvaz Medya Kümesi bünyesinde BM Diplomasi Muhabirliği ve kümenin New York temsilciliğini yapan Karagöz, 2013’te Sabah Gazetesi Dış Haberler Müdürü olarak Türkiye’ye döndü.

Karagöz, ‘Daily Sabah’ gazetesini 2014 yılında kurdu ve Genel Yayın Direktörlüğünü üstlendi.

Karagöz, 2018’den 2020 yılına kadar TRT World ve TRT Arabi kanallarını bünyesinde barındıran TRT Memleketler arası Haber Kanalları Genel Yayın Direktörlüğü misyonunu sürdürdü.

Serdar Karagöz 13 Ocak 2020’den bu yana TRT Genel Müdür Yardımcılığı vazifesini yürütüyordu.

HABER İÇERİĞİ SONU

‘Anadolu Ajansı Genel Müdürü Karı vazifeden alındı’ isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki ‘Anadolu Ajansı Genel Müdürü Karı misyondan alındı’ haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap