7 milyon TL’lik medikal ürün vurgunu: Kendini ‘Ben de dolandırıldım’ diye savundu

 7 milyon TL’lik medikal ürün vurgunu: Kendini ‘Ben de dolandırıldım’ diye savundu

Yurt dışından medikal eser getireceği vaadiyle bu alanda faaliyet gösteren firma sahibi beş kişiyi yaklaşık yedi milyon lira dolandıran Abdurrahman A. Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, “Ben de dolandırıldım” savunması yaptı. Kuşkulu hakkında düzenlenen iddianamede, İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan mağdurların kuşkulu tarafından  Küba’dan sıhhat aygıtı, Hollanda’dan maske getireceği…

İlgili İçerikler:


HABER İÇERİĞİ

Yurt dışından medikal eser getireceği vaadiyle bu alanda faaliyet gösteren firma sahibi beş kişiyi yaklaşık yedi milyon lira dolandıran Abdurrahman A. Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, “Ben de dolandırıldım” savunması yaptı. Kuşkulu hakkında düzenlenen iddianamede, İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan mağdurların kuşkulu tarafından Küba’dan sıhhat aygıtı, Hollanda’dan maske getireceği vaadiyle dolandırıldığı kaydedildi.

Abdurrahman A.’ya ilişkin şirketin hesaplarının bulunduğu banka kayıtlarının incelendiği belirtilen iddianamede, şüphelinin, müştekilerce gönderilen paraları birebir bankada döviz hesabında tuttuğu, peyderpey TL’ye çevirerek, piyasaya borçlarını ödeyip, her türlü geçimini bu yolla sağladığı kaydedildi.

‘Kanserim’ demiş

İddianamede, Abdurrahman A.’nın, kanser olduğunu, Küba’da gördüğü tedaviye devam edemediğini belirterek müştekilerin hislerini istismar ederek farklı tarihlerde tedavi mazeretiyle onlardan para talep ettiği de tabir edildi. Mağdurlardan M.D., durumuna üzülerek tedavisinin gerçekleşmesi için şüpheliye ayrıyeten 415 bin lira gönderdiğini söylerken, Abdurrahman A.’nın müştekilerden Z.K.G.’den de tıpkı yolla 40 bin dolar aldığını sonradan öğrendiğini aktardı.

Besin ve ilaç şirketi sahibi olduğunu söyleyen kuşkulu Abdurrahman A.’nın savcılık tabiri iddianamede yer aldı. Buna nazaran, hakkındaki suçlamaları reddeden Abdurrahman A., savcılık sözünde kendisinin de dolandırıldığını savunarak, şunları söyledi:

“M.D. isimli şahsı yıllardır tanırım, ortamızda bir çok ticari münasebet oldu. M.E.M.’ye Hollanda’dan 1,5 milyon adet maske getirilmesi konusunda muahedeye vardık. Muahedenin karşılığı olarak 75 bin euro’dan TL cinsinde 491 bin 250 TL’sini … isimli şirketin hesabına gönderdi. Ben malları teslim almak için Hollanda’ya gittim, lakin orada malları alacağımız şirkete ulaşamayınca Hollanda polisine müracaat yaptık. Polisler bana bu türlü bir şirketin olmadığını, şahısların dolandırıcı olduğunu söylediler.”

HABER İÇERİĞİ SONU

7 milyon TL’lik medikal eser vurgunu: Kendini ‘Ben de dolandırıldım’ diye savundu isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki 7 milyon TL’lik medikal eser vurgunu: Kendini ‘Ben de dolandırıldım’ diye savundu haberimizle benzerlik gösteren öbür haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap