300 liralık cihaz için 12 bin lira kargo ücreti ödeyince her şey ortaya çıktı

 300 liralık cihaz için 12 bin lira kargo ücreti ödeyince her şey ortaya çıktı

Operasyon, İstanbul Narkotik Polisi gruplarınca gerçekleştirildi. Zehir tacirlerine karşı çalışma yapan polis grupları, takip edilen bir şüphelinin Esenyurt’ta bir kargo şirketine dikiş makinesi motoru götürdüğünü belirledi. Araştırmalarda, şüphelinin 300 lira kıymetindeki makine motorunu 12 bin lira ödeyerek Hollanda’ya göndermeye çalıştığı anlaşıldı.

DEDEKTÖR KÖPEK REAKSİYON VERDİ

İlgili İçerikler:

Durumu kuşkulu bulan polis grupları,  dikiş makinesi motorunu dedektör köpek “Kuki”ye koklattı. Dedektör köpek reaksiyon verince içinde uyuşturucu bulunduğundan şüphelenilen motor daire testere ile kesildi. Polis takımlarının açtığı motorun içerisinde, eroin imalinde da kullanılan afyon sakızı ele geçirildi.

KIYMA MAKİNESİNDEN MAKİNE MOTORUNA

Polis grupları, olayla ilişkili şüphelinin Küçükçekmece’deki bir adreste olduğunu belirledi. Adrese düzenlenen baskında, kuşkulu gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, içerisinde afyon sakızı bulunan bir makine ile yüklü ölçüde afyon sakızı ele geçirildi. Şüphelilerin afyon sakızını kıyma makinesinde incelterek motora doldurduğu anlaşıldı.

HOLLANDA’YA GÖNDERECEKLERDİ

Toplamda, 64 kilo 280 gram afyon sakızı ele geçirilirken, uyuşturucunun Afganistan’da üretildiği, İran üzerinden ülkemize getirildiği belirtildi. Hollanda’ya gönderilmesi planlanan uyuşturucu ile ilgili 2 şüphelinin arandığı öğrenildi.

Yorum Yap