160 bin TL yatıran Thodex mağduru ‘belirsiz alacak’ davası açtı

 160 bin TL yatıran Thodex mağduru ‘belirsiz alacak’ davası açtı

Avukat Sinan Keskin müvekkili S.K. ismine Thodex şirketi hakkında Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava dilekçesi sundu. 

İlgili İçerikler:

Dilekçede 2017 yılında Faruk Fatih Özer tarafından kurulan Thodex ismiyle internet ortamında faaliyet gösteren Koineks Teknoloji A.Ş.’nin kripto paranın alımı ve satımı konusunda yatırımcılara aracı kurum niteliğinde hizmet veren bir ticari şirket olarak ilgili…


HABER İÇERİĞİ

Avukat Sinan Keskin müvekkili S.K. ismine Thodex şirketi hakkında Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava dilekçesi sundu. 

Dilekçede 2017 yılında Faruk Fatih Özer tarafından kurulan Thodex ismiyle internet ortamında faaliyet gösteren Koineks Teknoloji A.Ş.’nin kripto paranın alımı ve satımı konusunda yatırımcılara aracı kurum niteliğinde hizmet veren bir ticari şirket olarak ilgili ticaret sicilinde yer aldığı belirtildi.

Sanal cüzdanına ulaşamadı

Dilekçede, S.K.’nin Thodex üzerinden 160 bin lira kıymetinde çeşitli kripto para aldığı kaydedildi. Faruk Fatih Özer’in binlerce bireyden aldığı paralarla yurt dışına kaçtığı belirtilen dilekçede, bahisle ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulunulduğu ve soruşturmanın devam ettiği tabir edildi. S.K.’nin Thodex’de satın aldığı kripto paraları tekrar tıpkı platformda satamadığı bildirilen dilekçede Thodex’in haklı bir neden olmaksızın kapatıldığı ve S.K.’nin süreç yapmasının engellendiği vurgulandı. Thodex’te S.K.’nin sanal cüzdanına ulaşamadığı kaydedilen dilekçede, davalı Thodex’in kripto para satma süreci ismi altında müvekkilden aldığı paraları, ortadaki finansal hizmet kontratına muhalif bir biçimde kullandığı, S.K.’nin aldatıldığı ve maddi ziyana uğradığı kaydedildi.

İhtiyatı önlem talep edildi

Dava dilekçesinde S.K.’nin uğramış olduğu ziyanının giderilebilmesi ve alacak haklarının güvece altına alınabilmesi için acilen davalı şirketin tespit edilecek her türlü taşınır ve taşınmaz malvarlığı ile alacak haklarına ve banka hesaplarına ihtiyatı önlem konularak üçüncü bireylere periyodunun önlenmesi talep edildi.

Dilekçede “Bununla birlikte müvekkil kripto para satım bedeli olarak yaklaşık 160 bin lira meblağında bir ödeme yapmışsa da kripto para ünitelerinin piyasa pahasının, anlık olarak ve geniş kapsamlı değişkenlik göstermesi nedeniyle, müvekkilin satın aldığı kripto paranın şu an ki Türk Lirası karşılığının tarafımızca hesaplanması ve belirlenebilmesi mümkün değildir” denildi.

Avukat Sinan Keskin, belgisiz alacak kapsamında dava açılma zorunluluğunun hasıl olduğu belirtilerek mahkemeden dava konusu alacak ölçüsünün tam halde tespit edilebilmesi ismine eksper incelemesi yapılmasını talep etti. Dilekçenin sonuç ve talep kısmında ise kontrata muhalif davranan davalı şirket aleyhinde meçhul alacak kapsamında ve fazlaya ait hakların gizli kalması kaydıyla şimdilik bin lira ödenmesi ve davalı şirketin tespit edilecek malvarlığına önlem konulmasına karar verilmesi talep edildi.

HABER İÇERİĞİ SONU

160 bin TL yatıran Thodex mağduru ‘belirsiz alacak’ davası açtı isimli haberimizi okudunuz, Türkiye kategorisindeki 160 bin TL yatıran Thodex mağduru ‘belirsiz alacak’ davası açtı haberimizle benzerlik gösteren başka haberler bu haberlerimizden sonra okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler:

Yorum Yap