15 milyon liralık botanik bahçesi çöpe gitti

 15 milyon liralık botanik bahçesi çöpe gitti

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile Fındıklı Belediye Lideri Ercüment Şahin Çervatoğlu’na kamu ziyanı oluşturdukları gerekçesiyle soruşturma açılması tartışmaları sürerken, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, AKP’li Ordu Belediyesi’nin icraatını gündeme getirdi. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, 15 milyon TL’ye Botanik Parkı yaptırdığını belirten Adıgüzel, şunları kaydetti:

“Şehir hastanesi yapılacak diye Botanik Parkı söktüler. Sonra hastaneden de vazgeçtiler. 15 milyon çöpe gitti. Ne hastane var, ne botanik park, ne de soruşturma. Kıyıya Deniz Yıldızı diye bir proje yaptılar. Müteahhit bıraktı gitti, 400 bin TL heba oldu. Boztepe’de Cam Teras Projesi yapıp vazgeçtiler, proje bedeli olarak 360 bin TL. ödediler. Boztepe’de Macera Parkı yaptılar, açılıştan sonra kapatıp söktüler. 3.5 milyonu çöpe attılar.”

Devletin milyonlarca lirasını heba eden AKP’li belediyelere ses çıkarılmadığını savunan Adıgüzel, “Sonra Fındıklı’da tabela, İstanbul’da afiş masrafı diye soruşturma aç. Yüzsüzlüğün de bir sonu var” dedi.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Sami
  Sami
  ziyaretci
  2 ay önce

  İsraf diyince kızıyorlar

  Cevapla
  1